Big Fish Szczecin Koło PZW nr 69 – Kontakt z Kołem

Big Fish Szczecin

Big Fish Szczecin – Koło PZW powstało w 1992 roku,a swoją pierwszą siedzibę miało w nieistniejącym już sklepie wędkarskim przy al. Wyzwolenia.

Kontakt z Kołem PZW Big Fish Szczecin – Telefon

+48 608 501 431

Już od samego początku duży nacisk kładliśmy na rywalizację sportową, i możemy się pochwalić wieloma sukcesami i kilkunastoma tytułami Mistrzostw Okręgu Szczecińskiego
W różnych dyscyplinach wędkarskich aktualna siedziba koła jest w sklepie wędkarskim KLEŃ przy ul. Partyzantów
Jednocześnie współpracujemy z .innymi dobrymi sklepami w regionie.

Zgodnie z transformacją jaka miała w wędkarstwie sportowym, od tego roku przy kole działa
WĘDKARSKI KLUB SPORTOWY „


Big Fish Szczecin

Na zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym w dniu 30.01.2015.

       Uzupełniono skład  Zarządu Koła.

Prezes Koła: Waldemar Wyszomirski.
Vice Prezes ds/ sportu Koła: Krzysztof Murawski.
Sekretarz: Emilian Pilch.
Skarbnik: Stefan Dembek.
Członkowie: Mateusz Mrotek, Rafał Pilch, Jacek Pilch, Wojciech Karol.

Komisja Rewizyjna Kola Big Fish Szczecin:

Przewodniczący: Mieczysław Rosiak.
Członkowie: Łukasz Rycyk, Tomasz Zagorski.

Sad Koleżeński Koła Big Fish Szczecin:

Przewodniczący: Andrzej Czekanowski.
Sekretarz: Adam Jędrzejewski.
Członkowie: Adam Madroszkiewicz, Krzysztof Maciak.

Rzecznik Dyscyplinarny Koła: Alex Nowakowski.

Prowadzący stronę internetowa Koła: Rafał Jurkowski.

Big Fish Szczecin Baner


Big Fish Szczecin - Waldemar Wyszomirski

Pozdrawiam Prezes Koła PZW Big Fish

            Waldemar Wyszomirski


Z kart historii koła:

Koło PZW Big Fish SzczecinW niedzielę 22 lipca 2012 roku Koło PZW Big Fish Szczecin obchodziło swoją okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania. Z tej okazji Zarząd Koła nad Odrą Zachodnią na Wyspie Puckiej w Szczecinie zorganizował uroczystą imprezę połączoną z zawodami spławikowymi. Na imprezę zostali zaproszeni przedstawiciele ZG OPZW Szczecin na czele z Prezesem Włodzimierzem Kornaszewskim oraz założyciele, którzy przed kamerą ZPW w krótkiej pogawędce opowiedzieli nam historię powstania koła.

Wspomniałem wcześniej o historii – Mirosław Siudej zaprezentował wszystkim uczestnikom imprezy swoje pieczołowicie zbierane eksponaty historycznego sprzętu wędkarskiego. A było na co popatrzeć – kołowrotków było sporo, od kultowych relaksów poprzez, rex -y, do wyrafinowanych na ubiegłe czasy shakespeare – sów. Były tam również dwie rodzynki w postaci klejonego kija dorszowego wyposażonego w multiplikator (nadal działający) oraz bambusowego spinningu z kołowrotkiem stałym, który do wyrzutu posiadał możliwość okręcania szpuli o 180 stopni. Kto z uczestników imprezy wziął do ręki choć jeden z wędkarskich eksponatów Mirosława Siudeja, nie odłożył go bez wypowiedzenia: „Na to się łowiło. To jeden z moich pierwszych kołowrotków. To były czasy.”

Modernizacja wałów Odry

Na Wyspie Puckiej trwają szeroko zakrojone prace polegające na modernizacji wałów Odry, w związku z czym na odcinku objętym modernizacją obowiązuje całkowity zakaz wędkowania. Z okazji okrągłej rocznicy koło Big Fish okazjonalnie otrzymało zezwolenie na zorganizowanie zawodów spławikowych nad brzegiem Odry – Kamienie. Trwająca od pewnego czasu w lipcu jesienna pogoda, z licznymi skokami ciśnienia nie sprzyjała dobrym braniom ryby. Jednak spławikowcy Big Fisha potrafili coś z tej „odrzańskiej zupy wyłowić”. Najlepsi zawodnicy wyłowili wyniki grubo ponad 3000 punktów. Przy tak słabych braniach wygrywały tyczki – płocie i pojedyncze leszczyki. Na bacikach ratowano się słabo żerującą ukleją. Największą rybę zawodów – leszcza ponad 600 punktów złowił Krzysztof Murawski (obecny spławikowy mistrz koła).
Na podsumowaniu imprezy najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary z nagrodami. Nie zapomniano o działaczach i osobach wspierających rozwój Koła. Obecny Prezes Waldemar Wyszomirski wszystkim wręczył tabliczkę w formie obrazu upamiętniającą współpracę z Kołem.

Tablica pamiątkowa dla Big Fish

Prezes ZG Włodzimierz Kornaszewski z okazji 20 – lecia Koła wręczył Big Fishowi pamiątkowy medal wraz z tablicą, zauważając że nie będzie gdzie jej powiesić, ponieważ koło PZW Big Fish jest największym kołem w OPZW Szczecin nieposiadającym własnej siedziby. Powód jest banalny – środki w ten sposób zaoszczędzone wędrują na zasilenie imprez i inicjatyw koła. W tych trudnych finansowo czasach warto brać przykład z tych, którzy potrafią docenić wartość społecznych pieniędzy.
Po oficjalnej części imprezy rozpoczęła się wspólna wędkarska biesiada przy suto zastawionych stołach. Imprezie towarzyszyła miła, koleżeńska atmosfera w połączeniu z wymianą wędkarskich doświadczeń pomiędzy starymi wyjadaczami a tymi, co swoją przygodę z wędkarstwem dopiero rozpoczynają.

Podsumowując: Szkoda, że koło Big Fish Szczecin nie obchodzi swojego dwudziestolecia co roku.

Podobne artykuły opublikowane na ZPW


Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o