Reska Troć – Zawody Spinningowe

Reska Troc

 Reska Troć – Dwa filmy ukazujące rywalizację miłośników spinningu trociowego na rzece Redze organizowane przez TMRRiG.

W dniach 15-16 lutego już po raz ósmy spotkaliśmy się nad Regą, aby uczestniczyć w Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich „Reska Troć 2014”, zorganizowanych przez Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi w ramach największej imprezy trociowej w Polsce – Turnieju Czterech Rzek.

 Reska Troć

 

Wystartowaliśmy w sobotę 15 lutego w godzinach rannych na „czarnej drodze” w Trzebiatowie. Zaczęło się deszczowo, ale zanim zawodnicy zajęli miejsca nad rzeką przestało padać i wypogodziło się. W pierwszej turze zawodów zostało złowionych sześć troci.    Przede wszystkim dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali, stanęli do rywalizacji i byli z nami! A frekwencja w tym roku dopisała nadzwyczajnie. Na liście startowej zarejestrowaliśmy 176 zawodników! I to z najdalszych zakątków Polski!

 Reska Troć

Po zakończeniu I tury, w godzinach popołudniowych spotkaliśmy się w Nowielicach, w Dworku nad Regą, który na dwa dni stał się naszą bazą organizacyjno-noclegową. Sędzia główny Henryk Terczyński podał wyniki I tury, po czym mieliśmy czas na wędkarskie rozmowy, obiad i wypicie piwa ufundowanego przez kompanię piwowarską „Żubr”.

Późnym popołudniem wszyscy mieli okazję uczestniczyć w towarzyszącej zawodom konferencji, poświęconej Redze.

Podczas konferencji wystąpił Adam Tański ze szczecińskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego, który opowiedział o Redze, jej ichtiofaunie oraz o działaniach PZW.

Magdalena Witkowska z Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie opowiedziała o budowie „Niebieskiego Korytarza Ekologicznego Rzeki Regi” finansowanego z Programu UE „Life+”.

 Reska Troć

 

Andrzej Laszuk przedstawił działalność organizatora zawodów – Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi, poruszając przy okazji problem kłusownictwa. Najwięcej emocji wzbudziło wystąpienie Adama Tańskiego, prowokując do dyskusji na temat nurtujących wędkarzy problemów. Do dyskusji włączył się aktywnie Marek Szymański, reprezentujący „Wędkarski Świat” – patrona medialnego zawodów. Gościnnie w konferencji uczestniczył Zastępca Burmistrza Trzebiatowa Stefan Warcholak.

 

Na zakończenie konferencji Adam Tański wręczył na ręce przewodniczącego Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi podziękowanie za wkład Towarzystwa w ochronę rzeki Regi oraz promocję wędkarstwa.

Więcej w dziale Filmy Wędkarskie ZPW

 

Podobne artykuły opublikowane na ZPW


Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o