Wędkarski biwak – Podpórka biwakowa „Taganok”.

Wędkarski biwak – Na letni urlop niektórzy planują spędzenie kilku wędkarskich nocy przy ognisku wraz z własnoręcznie przygotowaną zupą np. uchą i małym, co nieco. Czym jest zestaw bez haczyka, tym samym, co bez dymu – zupa rybna.. Aby bez problemowo przygotować zaplecze do wędkarskiego gotowania w plenerze proponuję już teraz poświecić kilka zimowych chwil w celu skonstruowania praktycznej teleskopowej podpórki biwakowej popularnie nazywanej „Taganok”.
Wędkarski biwak - Tagan dla uchy

Wędkarski biwak – Główną zaletą podpórki są małe gabaryty śmiało ją można zapakować do plecaka lub wozić przez cały sezon w bagażniku samochodu.
W zasadzie projekt „Taganok” jest doskonale widoczny na zamieszczonej fotografii, niemniej jednak postaram się opisać kilka jego newralgicznych elementów dodając rysunek poglądowy.

 

Wędkarski biwak

Wędkarski biwak - Taganok
Wędkarski biwak – Rury poz. nr 2 i 4 – najlepiej odporne na korozję – uwaga pomiędzy rurami wewnątrz należy zachować dystans w granicach 1-1, 5 mm.
Korek blokujący poz. nr 3 i 6– śruba M8
Gniazdo bocznej sztycy poz. nr 5 – gniazdo, do którego montujemy boczną sztycę kontrującą w razie gotowania w ternie o podłożu miękkim.
Powodzenia w trakcie wędkarskich biwaków, życzy Vladimir Kanygin

źródło: www.fishing.ru

 


Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o