Wędkarstwo karpiowe w USA

Karp w Śmietanie

Wędkarstwo karpiowe w USA – W Europie, wędkarstwo karpiowe jest dobrze rozwinięte i rozszerzone do rangi sportu.
Wędkowanie na starym kontynencie łowienie karpi jest zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem wędkowania. Od 1940 w Anglii, rozpoczęła się era Karpiarzy zaczęto rozwijać przemysł karpiowy powstał ogromny wachlarz wędek, kołowrotków, taktyki wędkowania, zanęt oraz przynęt. W 1952 roku Richard Walker stał się sławny, kiedy złowił 20kg karpia z Redmire Basen w Anglii, na krótko po tym wydarzeniu, wędkarstwo karpiowe rozpoczęło swój doniosły marsz po Europie trwający do dzisiejszego dnia.

Wędkarstwo karpiowe w USA

W USA króluje Bas, dlatego większość wędkarzy karpia uważa za rybę żerującą na wszystkim o bezmyślnych, braniach, chociaż niedawno za pośrednictwem reklamy i edukacji wędkarskiej, dzięki American Society Carp i PGD coraz większej grupie wędkarzy w USA połowy karpi wydają się wyzwaniem taktycznym w połączeniu z wędkarskim dreszczykiem emocji.

Karp w Stanach Zjednoczonych zdobywa coraz szerszą grupę wędkarskich zwolenników. Rozpoczęto organizowanie zawodów karpiowych z dużymi pulami nagród, na przykład Turniej Konfederacji w Texasie – jezioro Austin przez American Society Carp. Amerykańskie wędkarstwo karpiowe posiada ogromny potencjał rozwoju, może on dodać nowy wymiar sportowi wędkarskiemu w USA możliwe, że w przyszłości będzie konkurowało ono z najpopularniejszym w Stanach zjednoczonych sportem wędkarskim, czyli wędkowaniem basa.Wędkarstwo karpiowe w USA

Dostępność w naszych wodach Karpia również ma ogromne znaczenie w popularyzacji tego pięknego sportu. Jak do tej pory słaba popularność wędkarstwa karpiowego jest powodem gorszego zaopatrzenia naszych sklepów wędkarskich w sprzęt specjalistyczny. W miarę rosnącej popularności ta niedogodność jest niwelowana. Powstało sporo sklepów internetowych, które sprzęt oraz podręczniki do połowu karpia importują bezpośrednio z Europy. A niektóre nasze firmy podjęły się produkcji rodzimego sprzętu karpiowego. Ilość ich ulegnie zwiększeniu w miarę popularyzacji w USA tego wspaniałego sportu.

Wędkarstwo w USA- American Society Carp i PGD

 

Wywiad z Piotrkiem z USA na temat amerykańskiego wędkowania – czas – 11.19

 


Więcej w dziale: Świat na Wędce

 

Muskie – Amerykański dylemat – Czy Wielki Muskie był wielki?

 

 

Irlandzka walka o węgorze

 

 

 

 


Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o