Kotwica antyzaczepowa – Rosyjski patent

Kotwica antyzaczepowa

Kotwica antyzaczepowa – Moja metoda zabezpieczenia kotwicy sprawdza się w rzekach z kamienistym nieregularnym dnem lub głębokich porośniętych jeziorach.

Na tego typu łowiskach nie sposób ominąć denne zaczepy w postaci zwałów drzewnych lub porzuconych konstrukcji żel-betonowych, które to skutecznie blokują naszą kotwice. Tak zblokowana kotwica przeważnie idzie na straty uszczuplając nasz portfel oraz stwarzając dodatkowe zaczepy wodne zmorę dla innych łodzi oraz wędkarzy. Mój sposób ratunku kotwicy jest prosty do wykonania i co ważne niedrogi. Wystarczy przeorganizowanie mocowania liny naszej kotwicy (zobacz zdjęcie). Główny zaczep umiejscawiamy w stopie kotwicy, do którego na stałe mocujemy linę.


Kotwica antyzaczepowa

 

Kotwica antyzaczepowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W górnej części kotwicy montujemy przytrzymanie liny i zarazem skuteczne zabezpieczenie anty zaczepowe, które ma za zadanie pęknięcia w trakcie zaczepienia kotwicy. Gdy zabezpieczenie pęka kotwica ustawia się do góry nogami, co czyni ją łatwą do oderwania z zaczepu. Do zabezpieczenia możemy wykorzystać jednorazowe opaski elektryczne a nawet struny gitarowe.

Pamiętajmy o zabraniu na wodę zapasowe zabezpieczenia do naszej kotwicy.

 Oleg Sukhanov fishing ru


Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o