Kotwica antyzaczepowa – Rosyjski patent

Kotwica antyzaczepowa

Kotwica antyzaczepowa – Moja metoda zabezpieczenia kotwicy sprawdza się w rzekach z kamienistym nieregularnym dnem lub głębokich porośniętych jeziorach.

Na tego typu łowiskach nie sposób ominąć denne zaczepy w postaci zwałów drzewnych lub porzuconych konstrukcji żel-betonowych, które to skutecznie blokują naszą kotwice. Tak zblokowana kotwica przeważnie idzie na straty uszczuplając nasz portfel oraz stwarzając dodatkowe zaczepy wodne zmorę dla innych łodzi oraz wędkarzy. Mój sposób ratunku kotwicy jest prosty do wykonania i co ważne niedrogi. Wystarczy przeorganizowanie mocowania liny naszej kotwicy (zobacz zdjęcie). Główny zaczep umiejscawiamy w stopie kotwicy, do którego na stałe mocujemy linę.


Kotwica antyzaczepowa

 

Kotwica antyzaczepowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W górnej części kotwicy montujemy przytrzymanie liny i zarazem skuteczne zabezpieczenie anty zaczepowe, które ma za zadanie pęknięcia w trakcie zaczepienia kotwicy. Gdy zabezpieczenie pęka kotwica ustawia się do góry nogami, co czyni ją łatwą do oderwania z zaczepu. Do zabezpieczenia możemy wykorzystać jednorazowe opaski elektryczne a nawet struny gitarowe.

Pamiętajmy o zabraniu na wodę zapasowe zabezpieczenia do naszej kotwicy.

 Oleg Sukhanov fishing ru

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments