ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018

ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018
ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018
REGULAMIN ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018
1. Zawody z cyklu ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018 są zawodami towarzyskimi. Uczestniczyć w zawodach mają prawo wszyscy zawodnicy, bez względu na przynależność klubową czy okręgową.
-Zgłoszenia na listy startowe są przyjmowane wyłącznie telefonicznie przez:
Paweł Szpot nr.tel. 512759781
-Informację dotyczące przelewu oraz przebiegu dokonania wpisowego zostaną przekazane telefonicznie.
2. Cykl zawodów ZACHODNIOPOMORSKI  FEEDER CUP 2018 składa się z 3 eliminacji oraz finału.
3. Eliminacje plus finał odbędą się na trzech łowiskach
– Karp w dolinie
– Bobolice
– Ługi Wałeckie
4. W każdej eliminacji łowiska będą podzielone na sektory. Ilość zawodników w sektorze zależy od liczby startujących zawodników. Zawsze będą 3 sektory.
5. Do klasyfikacji generalnej są liczone punkty sektorowe. Za pierwsze miejsce w sektorze otrzymujemy 1pkt. za drugie 2pkt., trzecie 3pkt. itd.
W przypadku gdy zawodnik nie złowi danej eliminacji żadnej ryby (zakończy na 0,000kg) otrzymuje ilość punktów równą ilości zawodników w jego sektorze plus jeden (np. 9 zawodników było w sektorze, zawodnik bez ryb otrzymuje 10pkt.)
ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018

 

6.W finale weźmie udział 10 (dziesięciu) najlepszych zawodników. Najlepsze wyniki z eliminacji wyłonią finalistów, czyli do FINAŁU dostają się zawodnicy z najmniejszą ilością punktów sektorowych. Jeśli na zakończenie eliminacji dwóch lub więcej zawodników będą mieli taką samą sumę punktów o kolejności na liście finalistów decyduje suma wagi z eliminacji
7.Finał zostanie rozegrany w dwóch sektorach, w którym wystartuje w sumie 10-ciu zawodników. Finał odbędzie się w jednej turze trwającej, 6 godz. Wśród zawodników, którzy uzyskają taką sama wagę o zwycięstwie zadecyduje w pierwszej kolejności ilość złowionych ryb w finale, jeśli to nie wyłoni zwycięzcy do wagi finałowej zostanie dodana waga ryb złowionych podczas 3ch eliminacji.
ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018
8.Finał zostanie rozegrany na łowisku „karp w dolinie”
9. 10% z każdych eliminacji przeznaczanych jest na finał.
10.Wpisowe od zawodnika wynosi 100zł.
Z kwoty wpisowego opłacamy łowisko, posiłek oraz 10% finał. Reszta kwoty przeznaczona jest na poczet nagród z danej eliminacji.
1 miejsce – 50%
2 miejsce – 30%
3 miejsce – 20%
Kwoty, która została po opłaceniu łowiska, posiłku oraz 10%finał
11. Wpisowe trzeba przelać minimum 20dni przed każdymi zawodami.
Zawodnik, który zapisze się na listę startową i dokona przelewu wpisowego, a który nie stawi się na zawody
(bez wcześniejszego poinformowania organizatora o nieobecności-co najmniej 20 dni przed zawodami)
nie zostanie dopuszczony do kolejnych eliminacji ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018 a wpisowe przechodzi w całości na poczet nagród w FINALE
12. Terminarz
Eliminacje:
– 13.05.2018 karp w dolinie
– 08.07.2018 bobolice
– 12.08.2018 ługi wałeckie
Finał:
– 30.09.2018 karp w dolinie
Zasady ogólne
1.Cykl zawodów ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018 rozgrywane będą metodą feederową ( method feeder, pellet feeder, klasyczny feeder ) przy użyciu jednej wędki.
2. Podczas zawodów będą obowiązywały 4 sygnały :
1 sygnał – można nęcić
2 sygnał – można łowić
3 sygnał – 5 minut do końca zawodów
4 sygnał – koniec zawodów
3.Siatki do przechowywania ryb:
Wymagana jest min. jedna siatka o długości min. 3 m, druga mile widziana(wody mają bardzo bogaty rybostan)
4.Limit zanęt i przynęt:
limit na każdą turę zanęty sypkiej, pelletu, wszelkiego rodzaju ziaren to -10 l.
Limit robaków to -1,5 l
zakaz używania gliny i ziemi
zakaz używania ochotki haczykowej i dżokersa
5.Zakaz używania przy nęceniu wstępnym jak i podczas zawodów rakiet zanętowych typu spomb, łódek zanętowych itp.
6. Zakaz używania echosond przed wędkowaniem jak i podczas wędkowania. Można używać jednego markera, lecz musi on być wyjęty z wody przed sygnałem rozpoczynającym wędkowanie.
7.Nęcenie wstępne jak i donęcanie podczas zawodów może odbywać się za pomocą procy lub koszyków feederowych nie większych jak 7 cm długość i 3,5 cm szerokość. Zakaz nęcenia i donęcania z ręki.
ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018
8. Zawodnicy rozkładają stanowisko na miejscu wyznaczonym przez organizatora. Miejsce wyznaczone określa tabliczka z nr stanowiska.
9.Wędkujemy tylko w obrębie wyznaczonego stanowiska, dotyczy się to również tzw. otworków. Przed każdą eliminacją organizator/sędzia poinformuje o szerokościach poszczególnych stanowisk. Zawodnicy nieprzestrzegający tego pkt. Będą mieli kasowane wyniki z danej eliminacji.
10. Zabrania się przemieszczania zawodników pomiędzy innymi stanowiskami oraz wchodzenia na stanowiska innych zawodników pomiędzy sygnałami 2 a 4 ( czyli podczas wędkowania). Przemieszczanie się zawodników po sektorach wymuszone potrzebami fizjologicznymi lub w innych nagłych wypadkach musi odbywać się bez utrudniania wędkowania innym zawodnikom. Na stanowiska zawodników pomiędzy sygnałami 2 a 4 mogą wchodzić tylko sędziowie wyznaczeni przez organizatora w celu kontroli lub zważenia większych ryb.
ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018
11. Na stanowisku zawodnika może przebywać osoba towarzysząca ( tzw. trener), lecz obowiązują ją takie same zasady jak zawodnika zawarte w pkt. 9. dodatkowo „trener” nie może bezpośrednio ingerować w poczynania zawodnika ( robienie zanęty, mocowanie zestawów, rozplątywanie zestawów, zarzucanie zestawów, podbieranie ryb, odhaczanie ryb, zakładanie przynęt etc. etc )
12. Zawodnik sam podbiera, odhacza wyłowione ryby, jest absolutny zakaz ingerowania w te czynności innych osób niż sam zawodnik na swoim stanowisku.
13. Zakaz używania haków z zadziorami.
14. Zakaz używania plecionek, jako linki głównej.
15. Zakaz używania sygnalizatorów dźwiękowych.
16. Zawodnicy rozkładają swoje stanowiska równolegle z linia brzegową, lecz bez styczności stanowiska z wodą ( nie dotyczy to siatek do przechowywania ryb). Organizator lub sędziowie mogą na danej turze zezwolić na ustawienie stanowiska w wodzie, jeżeli warunki ( niski stan wody) nie pozwolą na bezpieczne holowanie i przechowywanie żywych ryb
ZACHODNIOPOMORSKI FEEDER CUP 2018

 

17. Podczas ważenia po każdej z tur zawodnicy, którym nie została zważona zawartość siatki, nie przemieszcza się po innych stanowiskach. Zważona ilość ryb danego zawodnika po każdej turze będzie potwierdzana przez samego zawodnika tuz po zważeniu podpisem. Po potwierdzeniu podpisem wyniku, reklamacje dotyczące wagi, wyniku nie będą uwzględniane.
18. Ryba zacięta przed sygnałem kończącym zawody może być wyholowana, lecz nie dłużej niż 15 minut po sygnale kończącym zawody, wtedy zostanie zaliczona do wagi.
19.  Każdy z zawodników, którzy staną na starcie zawodów po przeczytaniu Regulaminu akceptują powyższy Regulamin. Każdy z zawodników, którzy staną na starcie zawodów po odczytaniu Regulaminu, automatycznie wyrażają zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku przez organizatora jak i również zarządcy/ właściciela łowiska.
20. Na każdym łowisku, każdy z zawodników obowiązkowo musi posiadać matę do odhaczania ryb
ZAPISANIE SIĘ NA LISTĘ STARTOWĄ OZNACZA ZAPOZNANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POWYŻSZEGO REGULAMINU
Harmonogram każdych zawodów:
– 6:15 zbiórka na łowisku
– 6:30 losowanie stanowisk
– 8:00 start zawodów
– 15:00 zakończenie zawodów
Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments