Big Fish Szczecin Koło PZW nr 69 – Kontakt z Kołem

Big Fish Szczecin

Big Fish Szczecin – Koło PZW powstało w 1992 roku,a swoją pierwszą siedzibę miało w nieistniejącym już sklepie wędkarskim przy al. Wyzwolenia.

Kontakt z Kołem PZW Big Fish Szczecin – Telefon

+48 608 501 431

Już od samego początku duży nacisk kładliśmy na rywalizację sportową, i możemy się pochwalić wieloma sukcesami i kilkunastoma tytułami Mistrzostw Okręgu Szczecińskiego
W różnych dyscyplinach wędkarskich aktualna siedziba koła jest w sklepie wędkarskim KLEŃ przy ul. Partyzantów
Jednocześnie współpracujemy z .innymi dobrymi sklepami w regionie.

Zgodnie z transformacją jaka miała w wędkarstwie sportowym, od tego roku przy kole działa
WĘDKARSKI KLUB SPORTOWY „


Big Fish Szczecin

Na zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym w dniu 30.01.2015.

       Uzupełniono skład  Zarządu Koła.

Prezes Koła: Waldemar Wyszomirski.
Vice Prezes ds/ sportu Koła: Krzysztof Murawski.
Sekretarz: Emilian Pilch.
Skarbnik: Stefan Dembek.
Członkowie: Mateusz Mrotek, Rafał Pilch, Jacek Pilch, Wojciech Karol.

Komisja Rewizyjna Kola Big Fish Szczecin:

Przewodniczący: Mieczysław Rosiak.
Członkowie: Łukasz Rycyk, Tomasz Zagorski.

Sad Koleżeński Koła Big Fish Szczecin:

Przewodniczący: Andrzej Czekanowski.
Sekretarz: Adam Jędrzejewski.
Członkowie: Adam Madroszkiewicz, Krzysztof Maciak.

Rzecznik Dyscyplinarny Koła: Alex Nowakowski.

Prowadzący stronę internetowa Koła: Rafał Jurkowski.

Big Fish Szczecin Baner


Big Fish Szczecin - Waldemar Wyszomirski

Pozdrawiam Prezes Koła PZW Big Fish

            Waldemar Wyszomirski


Z kart historii koła:

Koło PZW Big Fish SzczecinW niedzielę 22 lipca 2012 roku Koło PZW Big Fish Szczecin obchodziło swoją okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania. Z tej okazji Zarząd Koła nad Odrą Zachodnią na Wyspie Puckiej w Szczecinie zorganizował uroczystą imprezę połączoną z zawodami spławikowymi. Na imprezę zostali zaproszeni przedstawiciele ZG OPZW Szczecin na czele z Prezesem Włodzimierzem Kornaszewskim oraz założyciele, którzy przed kamerą ZPW w krótkiej pogawędce opowiedzieli nam historię powstania koła.

Wspomniałem wcześniej o historii – Mirosław Siudej zaprezentował wszystkim uczestnikom imprezy swoje pieczołowicie zbierane eksponaty historycznego sprzętu wędkarskiego. A było na co popatrzeć – kołowrotków było sporo, od kultowych relaksów poprzez, rex -y, do wyrafinowanych na ubiegłe czasy shakespeare – sów. Były tam również dwie rodzynki w postaci klejonego kija dorszowego wyposażonego w multiplikator (nadal działający) oraz bambusowego spinningu z kołowrotkiem stałym, który do wyrzutu posiadał możliwość okręcania szpuli o 180 stopni. Kto z uczestników imprezy wziął do ręki choć jeden z wędkarskich eksponatów Mirosława Siudeja, nie odłożył go bez wypowiedzenia: „Na to się łowiło. To jeden z moich pierwszych kołowrotków. To były czasy.”

Modernizacja wałów Odry

Na Wyspie Puckiej trwają szeroko zakrojone prace polegające na modernizacji wałów Odry, w związku z czym na odcinku objętym modernizacją obowiązuje całkowity zakaz wędkowania. Z okazji okrągłej rocznicy koło Big Fish okazjonalnie otrzymało zezwolenie na zorganizowanie zawodów spławikowych nad brzegiem Odry – Kamienie. Trwająca od pewnego czasu w lipcu jesienna pogoda, z licznymi skokami ciśnienia nie sprzyjała dobrym braniom ryby. Jednak spławikowcy Big Fisha potrafili coś z tej „odrzańskiej zupy wyłowić”. Najlepsi zawodnicy wyłowili wyniki grubo ponad 3000 punktów. Przy tak słabych braniach wygrywały tyczki – płocie i pojedyncze leszczyki. Na bacikach ratowano się słabo żerującą ukleją. Największą rybę zawodów – leszcza ponad 600 punktów złowił Krzysztof Murawski (obecny spławikowy mistrz koła).
Na podsumowaniu imprezy najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary z nagrodami. Nie zapomniano o działaczach i osobach wspierających rozwój Koła. Obecny Prezes Waldemar Wyszomirski wszystkim wręczył tabliczkę w formie obrazu upamiętniającą współpracę z Kołem.

Tablica pamiątkowa dla Big Fish

Prezes ZG Włodzimierz Kornaszewski z okazji 20 – lecia Koła wręczył Big Fishowi pamiątkowy medal wraz z tablicą, zauważając że nie będzie gdzie jej powiesić, ponieważ koło PZW Big Fish jest największym kołem w OPZW Szczecin nieposiadającym własnej siedziby. Powód jest banalny – środki w ten sposób zaoszczędzone wędrują na zasilenie imprez i inicjatyw koła. W tych trudnych finansowo czasach warto brać przykład z tych, którzy potrafią docenić wartość społecznych pieniędzy.
Po oficjalnej części imprezy rozpoczęła się wspólna wędkarska biesiada przy suto zastawionych stołach. Imprezie towarzyszyła miła, koleżeńska atmosfera w połączeniu z wymianą wędkarskich doświadczeń pomiędzy starymi wyjadaczami a tymi, co swoją przygodę z wędkarstwem dopiero rozpoczynają.

Podsumowując: Szkoda, że koło Big Fish Szczecin nie obchodzi swojego dwudziestolecia co roku.


Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o