Wędkarstwo morskie – Morskie Mistrzostwa Polski – Film

Wędkarstwo morskie - Shanon
Wędkarstwo morskie – połowy z kutra – Mistrzostwa Polski – Film

Zawody odbyły się pod patronatem Komitetu Honorowego w składzie: Mirosław Iwański – wiceprezes ZG PZW; Włodzimierz Kornaszewski – prezes ZO w Szczecinie; Arkadiusz Klimowicz – burmistrz Darłowa; Mariusz Szubert – dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku; Marek Sochoń – armator z Darłowa. Sędzią Głównym Zawodów był Dyrektor Biura OPZW w Szczecinie Emilian Pilch

Wędkarstwo morskie

Zawody odbyły sie w następujących klasyfikacjach:

• Indywidualne Mistrzostwa Polski

• Drużynowe Mistrzostwa Polski

• Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

• Drużynowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

Do rywalizacji stanęło 120 wilków morskich z kraju i zagranicy reprezentujących trzyosobowe teamy. Do dyspozycji zawodników organizatorzy udostępnili osiem jednostek pływających, które podzielono na sektory od A do H: Złota Rybka Pilot 55 Paweł Szyper Darłowiak Klara Skarp Bomik

Czyli przez trzy dni trwania mistrzostw wymiennie na każdej z jednostek startowało po 5 trzyosobowych drużyn. (zdjęcia oraz film z III tury robione były na Złotej Rybce)

Do zawodniczej punktacji zaliczane były: Dorsz 39 cm, Łosoś 61 cm, Troć 51 cm, Pstrąg tęczowy 41 cm, Belona 41 cm.

Z mistrzowskich statystyk wynika, że najgorszym zawodniczym dniem był piątek 14.05.2010r. czyli pierwszy dzień zmagań o mistrzowskie miano, w którym z Bałtyku wyłowiono 629 ryb robiących wynik 36 392 punktów. W drugim i trzecim dniu mistrzostw Neptun okazał się łaskawszy dla sportowców i otworzył swój przysłowiowy worek z dorszami.

Uzyskano:

15.05.2010r. – 805 ryb na łączną sumę punktów 45 222

16.05.2010r. – 808 ryb na łączną sumę punktów 45 010

Mistrzem Polski na rok 2010 został Mariusz Gietka – Team OPZW Koszalin I uzyskując 5 punktów sektorowych, złowił 33 dorsze na łączną sumę 1 944 punktów. Jego najdłuższy dorszowy okaz mierzył 80,2 cm.

Wicemistrzem został Kazimierz Klamrowski – Team Pomuchel Lębork uzyskując 6 punktów sektorowych, złowił 38 dorszy na łączną sumę 2 093 punktów. Jego najdłuższy dorszowy okaz mierzył 59 cm.

Trzecią lokatę wywalczył Wojciech Chwastek – Team OPZW Koszalin II uzyskując 7 punktów sektorowych, złowił 30 dorszy na łączną sumę 1 678 punktów. Jego najdłuższy dorszowy okaz mierzył 56 cm.

W klasyfikacji: Drużynowe Mistrzostwa Polski zwyciężyli:

1. OKRĘG KOSZALIN II(Wojciech Chwastek, Waldemar Brzezinski, Tomasz Marciniak)

2. ABRAMIS, MIKADO (Juliusz Bernat, Marek Przybylak, Wiesław Bednarski)

3. OKRĘG SZCZECIN I( Ryszard Ornat, Łukasz Potkański, Mariusz Lamorski)

Międzynarodowym Mistrzem Polski w Wędkarstwie Morskim na rok 2010 i jednocześnie najlepszym wędkarzem mistrzostw został Freese Holger Hamburg Niemcy, uzyskując 5 punktów sektorowych. Złowił 27 dorszy na łączną sumę 1 527 punktów, a jego najdłuższy dorszowy okaz mierzył 56 cm

Trzecie miejsce wywalczył Mariusz Gietka – Team OPZW Koszalin I uzyskując 6 punktów sektorowych, złowił 33 dorsze na łączną sumę 1 944 punktów. Jego najdłuższy dorszowy okaz mierzył 80,2 cm.

W klasyfikacji: Drużynowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski zwyciężyli:

1. NIEMCY HAMBURG ( Holger Freese, Sven Freede, Johann Turżyński )

2. OKRĘG KOSZALIN II(Wojciech Chwastek, Waldemar Brzezinski, Tomasz Marciniak)

3. ABRAMIS, MIKADO (Juliusz Bernat, Marek Przybylak, Wiesław Bednarski)

Największą rybę mistrzostw dorsza mierzącego 97,2 złowił Jerzy Bajer Team OKRĘG KOSZALIN I.

W klasyfikacji najlepszych poszukiwaczy ławic czyli „happy boat” zwyciężyli: „Skarp”, „Złota Rybka” oraz „Darłowiak”.

Wędkarstwo morskie – Darłowskie Mistrzostwa określane były przez startujących zawodników oraz kibiców w samych superlatywach, ryba dopisała, każdy z szyprów stanął na wysokości zadania,. Pogoda choć kapryśna czasami ukazywała wiosenne słońce. Jednym słowem impreza udana. Gromkie brawa dla organizatorów, wyrazy uznania dla nowych mistrzów, a dla tych co im się nie udało w przyszłości będzie lepiej.