Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

Łowisko Jarosławki
Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

Główny akwen łowiska ma 10 ha. Głębokość zmienia się od 2 m w części północnej do ok.3 m w części południowej przy grobli. Na dnie zalega niewielka warstwa mułu brzegi w znacznej części porośnięte są trzcinami itp. Zbiornik ma prostą linie brzegową, jedynie na zachodnim brzegu w połowie łowiska znajduje się niewielka zatoka. Zbiornik ten tworzy prostokąt o wymiarach 200 m. szerokości i 500 m. długości. Na brzegu przygotowanych jest 44 stanowisk wędkarskich [wiaty], a dla wędkarzy ceniących wygodę, także przyczepy kempingowe i domki letniskowe. W łowisku poza innymi gatunkami ryb najczęściej możemy liczyć na brania karpi i amurów dochodzące do 30 kg.

Łowisko Komercyjne Jarosławki - Zezwolenie na Wędkowanie

Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

Zaplecze łowiska stanowią dwa parkingi trawiaste, natryski z gorącą wodą i WC. Na wielu stanowiskach postawione są kempingi, a na pozostałych drewniane budki chroniące przed deszczem, wiatrem i słońcem. Przy każdym stanowisku porozstawiane są stoliki i ławki. Rozbicie namiotu obok stanowiska nie stanowi problemu. Istnieje również możliwość wypożyczenia grilla, środków transportu i mat karpiowych. Obiekt czynny jest w sezonie 24 godz./dobę od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Łowisko komercyjne w Jarosławkach znajduje się ok. 6 km od miejscowości Maszewo w województwie zachodniopomorskim-26 km. od miasta Stargard i 12 km. od Goleniowa zobaczą państwo tablice wskazującą na nasz obiekt. Tam należy skręcić i dojechać do wsi Jarosławski. Po przejechaniu przez wioskę, ok. 300 m ukarze się następna tablica. Tam należy skręcić w prawo. Po przejechaniu ok. 200 m. zobaczą Państwo nasze łowisko.

Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

W 1989 r. z naturalnej niecki, gdzie wcześniej były to grunta państwowe, czyli tutejszego pegeeru, pracownicy tego zakładu wjeżdżali sprzętem kosili trawę i zbierali siano. Po przebudowie takiej jak nasypanie od strony północnej jak i południowej wałów oporowych, podwyższenie linii brzegowej i wybudowanie zastawy piętrzącej, powstał na potrzeby hodowli ryb staw. Kilkadziesiąt lat temu na tym obiekcie zrobione zostały odwierty geologiczne i odkryto kilku metrową warstwę torfu, a poniżej kilkudziesięcio metrową warstwę kredy. Historia łowiska w obecnym kształcie rozpoczyna się w roku 1998. Pod naciskami i namowami znajomych, miłośników wędkowania i sprzyjającemu położeniu akwenu na terenie województwa wpłynęło na podjecie decyzji o przekształceniu akwenu hodowlanego w łowisko specjalne. Zanim otworzyliśmy łowisko, to wcześniej się do tego przygotowaliśmy, zostawiając z własnej hodowli kilka ton karpi i amurów dochodzących do 10 kg. Z upływem czasu staraliśmy się co roku dopuszczać co raz to większe sztuki zakupione z zewnątrz. Od tamtej pory stan łowiska jest sukcesywnie uzupełniany o kolejne duże sztuki. W roku 2007, w celu uatrakcyjnienia naszego łowiska nie bacząc na koszta podjęliśmy decyzje o zakupie 3 ton karpi o wadze 6-11. Tego samego roku we wrześniu do łowiska wpuściliśmy zakupione już wcześniej karpie i amury, a trzymane w małych stawkach na tzw. kwarantannie, dochodzące do 30 kg. W połowie grudnia 2008 roku dokupiliśmy następną partię karpi w ilości 3 ton o wadze od 8 do 18 kg. Po upływie kilku miesięcy, czyli wiosną 2009 roku, zamierzamy nabyć następną ilość dużych ryb. Na najbliższe lata mamy dalsze plany zarybiania naszego jeziora i podnoszenie jego rangi w śród polskich i zagranicznych wędkarzy. Dążymy do tego, aby nasze łowisko było najatrakcyjniejsze w całej Polsce, oraz liczyło się w Europie i by pływały w nim największe sztuki.


Opłaty wędkowania na łowisku profesjonalnym:

Cena za każdą wędkę:
Cała doba – 40 zł
Osoby towarzyszące – 0 zł

Opłaty wędkowania na małych łowiskach:

Cena za każdą wędkę:
Cała doba – 30 zł.
Dzień od 8:00 do zmroku – 20 zł

Opłaty dodatkowe:

Osoby towarzyszące: dzień lub doba – 5 zł
Opłata za kempingi i domki letniskowe na wszystkich łowiskach – 50 – 100 zł.
Ustawienie swojego kempingu bez dołączenia energii – 20 zł/doba
Ustawienie swojego kempingu z podłączeniem energii – 35 zł/doba
Wypożyczenie grilla – 3 zł
Wypożyczenie specjalnego paleniska – 10 zł
Prysznic – 10 zł / osoba

Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

Łowisko Jarosławki

Ceny ryb:
Karp, Lin, Karaś, Okoń, Amur 16 zł / kg
Pstrąg, Sum, Szczupak 25 zł / kg
Jesiotr 45 zł / kg
Sandacz  35 zł / kg
Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

Warunki wędkowania na łowisku pstrągowym:

Na tym łowisku nie pobieramy opłaty za wędkowanie, natomiast należy zgłosić chęć łowienia ryb właścicielom. Wszystkie złowione ryby koniecznie trzeba kupić. Łowisko działa od maja do września. Na to łowisko wypożyczamy wędki.

Warunki wędkowania na łowisku sumowym:

Najważniejszą atrakcją tego łowiska są białe sumy. Największe sztuki na tym akwenie dochodzą do wagi 120 kg.

Koszt łowienia na tym zbiorniku wynosi 100 zł za każdą wędkę. Jest to opłata za całą dobę. Za każdą nie zgłoszoną wędkę łowiący poniesie karę 200 zł. Zabrania się przywożenia żywca z zewnątrz, jest on dostępny na miejscu. Sumy łowimy na pojedynczy hak. Wszystkie sumy złowione należy wypuszczać.

Istnieje obowiązek korzystania z maty.

 

Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

 

Łowisko Komercyjne Jarosławki – Zezwolenie na Wędkowanie

REZERWACJE:
Krzysztof  Głowacki         tel. 604 37 05 65
Kazimierz Głowacki         tel. 604 31 58 74
Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments