Dzień Wędkarza 2024 – Życzenia

Życzenia z okazji Dnia Wędkarza

Z okazji dzisiejszego Dnia Wędkarza pragniemy wszystkim wędkującym złożyć najserdeczniejsze życzenia samych wędkarskich sukcesów, rybnych i czystych łowisk, więcej zarybień niż wyłowień, niełamiących się wędek oraz możliwości ciągłego spędzania wolnego czasu na rybach. Niech spławik często znika pod wodą, a szczytówki spinningów i feederów uginają się na rybie, a nie na zaczepach.

Życzymy Wam również, aby każda wyprawa nad wodę była pełna niezapomnianych przygód i wspaniałych chwil spędzonych w gronie przyjaciół i rodziny. Niech każda złowiona ryba przynosi Wam radość i satysfakcję, a każda chwila spędzona na łowisku pozwala na relaks i odpoczynek od codziennych trosk.

Niech Wasze wędkarskie marzenia się spełniają, a każdy dzień spędzony nad wodą przynosi nowe, ekscytujące wyzwania i niezapomniane wspomnienia. Jeszcze raz, taaakiej ryby i połamania wędki!

Zespół ZPWDzień Wędkarza


Dzień Wędkarza został ustanowiony 19 marca 2007 roku przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW). Data ta miała na celu upamiętnienie powstania samego związku, które miało miejsce 19 marca 1950 roku. Jest to dzień ważny dla polskiego wędkarstwa, symbolizujący jego rozwój i trudną historię, związaną z okresem powojennym i zlikwidowaniem niezależnych towarzystw wędkarskich przez ówczesne władze.

Według działaczy Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW), wybór daty 19 marca był niefortunny, ponieważ symbolizuje dzień, w którym w 1950 roku w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Związku Sportowych Towarzystw Wędkarskich, zgromadzający 270 delegatów. Dlatego w 2017 roku Zarząd Główny PZW podjął decyzję o zmianie daty obchodów Dnia Wędkarza na 23 czerwca.

Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji wśród społeczności wędkarskiej, szczególnie w internecie, gdzie głosy zwolenników obu dat zaczęły się wyraźnie rozchodzić.

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments