Troć Iny – Zawody Spinningowe

Troć

Troć Iny – Kilka filmów z zawodów spinningowych organizowanych przez TPRIiG nad rzeką Iną. Zawody są organizowane corocznie począwszy od roku 2008 w miejscowości Goleniów.

Troć Iny 2009

Zawody były przygotowane przez organizatora medalowo, jednak ryby w Inie nie myślały bawić się wraz z wędkarzami. Przez dwa dni biczowania rzeki przez ponad 70 osobową grupę specjalistów  od troci i pstrąga, padł niecodzienny zerowy wynik  różnie komentowany przez startujących. Na przykład wędkarze z okolic Trzebiatowa winę trociowej posuchy przypisali panującym warunkom atmosferycznym, czyli długotrwałej niskiej temperaturze połączonej z obniżonym poziomem wody. Warunki te zdaniem komentujących w głównej mierze spowodowały chwilowe wycofanie się ryb z górnych odcinków łowisk. W tej niecodziennej sytuacji organizatorzy postanowili nagrody oraz puchary pozostawić do zasilenia puli trofeów przyszłorocznych zawodów Miejmy nadzieje, że przyszły rok nie zawiedzie sportowców i ryb w rzece nie zabraknie.

Troć Iny

Troć Iny 2010

– stała pod znakiem młodzieży, która w tym roku pokazała swoim trenerom jak się łowi Trocie. Zwycięzcą tegorocznej edycji zawodów został jedenastolatek Szymon Szymański z Legionowa łowiąc troć o długości 74 cm ważącą 3, 32 kg. Z tego, co opowiadał Szymek, nie był to jego największy życiowy wyczyn. Wywiad ze zwycięzcą na filmie ZPW. Trociowym Wicemistrzem Goleniowa został osiemnastolatek Michał Juszczak z Marianowa łowiąc troć 1, 22 kg o długości 56 centymetrów.


Więcej filmów możesz załadować klikając tutaj lub pod logiem ZPW kolejną stronę!

 

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments