Dzień z Jeremym Wade’em

Dzień z Jeremym Wade'em

POLSAT VIASAT EXPLORE SZCZEGÓLNIE POLECAMY

GRUDZIEŃ 2020
Dołączmy do Jeremy’ego Wade’a, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu legendarnych drapieżników oraz potworów zamieszkujących jedne z najbardziej niebezpiecznych i najpotężniejszych rzek na naszej planecie. Czekają nas ekscytujące odkrycia ogromnych, wyjątkowych i unikalnych ryb. Jeremy jak zawsze spotyka się z mieszkańcami nadrzecznych miast i wsi, realizując swoje zamiłowanie do miejsc oraz legend związanych z rybami.
Korzystając z metod kryminologii Jeremy pokaże nam, że te wodne potwory to doskonałe maszyny do zabijania.
W każdym odcinku wędkarz ekstremalny Jeremy Wade wyrusza, by złowić kolejną śmiertelnie niebezpieczną rybę.

Dzień z Jeremym Wade’em
Dzień z Jeremym Wade'em

Copyright © ITV Global

Jeremy John Wade (ur. 23 marca 1956) urodził się w Ipswich i wychował w Nayland, gdzie jego ojciec był wikariuszem. Uczęszczał do Dean Close School, ukończył zoologię na Uniwersytecie Bristolskim oraz podyplomowy certyfikat z zakresu nauk biologicznych na University of Kent . Pracował jako nauczyciel biologii w szkole średniej w Kent. W różnych momentach swoich podróży zagranicznych Wade złapał malarię, grożono mu na muszce i przeżył katastrofę lotniczą. Biegle włada językiem portugalskim, którego uczył się przez wiele lat spędzonych na łowieniu ryb w Brazylii, również mówi po francusku i hiszpańsku.

Wade interesował się wędkarstwem, zaczynał jako dziecko, kiedy mieszkał we Wschodniej Anglii, nad brzegiem rzeki Stour w Suffolk. W wiosce, w której dorastałem, płynęła rzeka. Myślę więc, że nieuniknione było, że pociąga mnie do niej tak samo, jak osoby urodzone w Alpach na widok wspaniałych szczytów przeważnie stają się one wspinaczami. Moje pierwsze próby łowienia ryb w wieku 7 lub 8 lat nie powiodły się, ale wtedy otrzymałem wskazówki od starszego kolegi ze szkoły i po moim pierwszym złowieniu ryby, łowiłem kolejne nigdy nie oglądając się za siebie. Rodzice byli szczęśliwi, że spędziłem cały dzień poza domem, a duża część mojego wędkowania chciała znaleźć  nowe wyzwania – proces, który trwa do dziś ”.

W 1982 roku Wade odbył swoją pierwszą zagraniczną podróż nad górskie rzeki Indii. Wspominając tę ​​podróż, Wade stwierdził, że podróż była bardzo ciężka. „Wziąłem tylko 200 funtów, aby starczyło mi na trzy miesiące, ale udało mi się złowić kilka ryb, takich jak mahseer himalajski za 18 funtów”. Po powrocie do Anglii Wade napisał kilka artykułów o swoich doświadczeniach w Indiach dla magazynu wędkarskiego. „Pomimo dyskomfortu związanego z podróżowaniem na tak podstawowym poziomie, było prawdziwe poczucie spełnienia i od razu zacząłem oszczędzać pieniądze, aby pojechać gdzie indziej. Nie byłem pewien, gdzie, ale wiedziałem, że muszą tam być, czekają na mnie tam inne egzotyczne ryby”, – chociaż prawdopodobnie nie jest tak dobrze udokumentowany jak Mahseer, ale być może nawet bardziej spektakularny.

Dzień z Jeremym Wade’em

To właśnie podczas kolejnej podróży do Indii w 2005 roku u podnóża Himalajów po raz pierwszy zaprezentował się koncept serialu telewizyjnego River Monsters. Po usłyszeniu od mieszkańców opowieści, że niektórzy ludzie zaginęli w rzece, Wade rozpoczął dochodzenie. „Miejscowi wierzyli, że sprawcą była olbrzymia ryba. Miał potencjał do stworzenia fascynującego programu telewizyjnego – nie tylko dla ludzi zainteresowanych rybami i wędkarstwem, ale dla wszystkich”. Ryba okazała się sumem Goonch, a Wade wylądował 161-funtowym okazem w epickiej bitwie o odcinek. Wielokrotnie podróżował do lasów deszczowych Kongo i Amazonii. Z pomocą lokalnych rybaków Wade podróżuje po świecie, aby łowić różne ryby. Wade opublikował swoją pierwszą książkę:, “Gdzieś w dół rzeki Szalony”, z pomocą – autora Paul Boote, w 1992 roku Wade również opisywał rzekę Monsters, zawarł tam szczegóły jego polowania i wypraw dookoła świata.

Wade zadebiutował jako aktor w filmie:” Bollywood Allah Rakha” z 1986 roku, grając w drugim planie, później wrócił do filmu w filmie: “Blood Lake – Attack of the Killer Minogreys z 2014 roku, grając eksperta od minoga. Wcześniej opisywał ryby w odcinku River Monsters „Vampires of the Deep”.

W 2016 roku, podczas kręcenia na odległej wyspie w pobliżu Australii, Wade i jego załoga natknęli się na człowieka, który utknął na niej po tym, jak stracił kontakt z łodzią podczas kopania ostryg. Mężczyzna, zidentyfikowany jako “Tremaine”, pozostawał na wyspie przez dwa dni, zanim Wade i jego załoga go odkryli.

Dzień z Jeremym Wade’emSeba vs Majki Złowieni Challenge

W 2018 roku Wade został zwerbowany do poprowadzenia serialu dokumentalnego Animal Planet:” Mighty Rivers”, w którym bada znikanie słodkowodnych gigantów z najbardziej znanych rzek świata.

W 2019 roku Wade rozpoczął pracę w serialu dokumentalnym Animal Planet: “Dark Waters” , w którym badał niewyjaśnione zdarzenia z  mitycznymi bestiami pływającymi w wodach na całym świecie.

W 2020 roku rozpoczął nowy serial telewizyjny: “Mysteries of the Deep”, w którym odkrywa podwodne tajemnice, od potwora z jeziora po Trójkąt Bermudzki. [By Wiki]

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments