Okręg PZW Koszalin – Tośmy się doczekali

Okręg PZW Koszalin

Okręg PZW Koszalin – Bezczynność i brak perspektyw naprawienia tego, co przez ostatnie dziesięciolecie spieprzono – było podstawą zawieszenia Zarządu Okręgu i Prezesa Koszalińskiego Okręgu PZW!

26 lutego 2016 r. w Domu Wędkarza w Darłowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Prezydium ZG

Okręg PZW Koszalin

Na zakończenie posiedzenia Prezes ZG PZW Dionizy Ziemiecki przedstawił informacje na temat sytuacji ekonomicznej i organizacyjnej Okręgu w Koszalinie oraz relację ze spotkania z Zarządem tego Okręgu, które odbyło się w dniu 15.02.br.
Po dyskusji Prezes ZG postawił wniosek o zawieszenie na podstawie §20 pkt.6. Statutu PZW, Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie i ustanowienie z ramienia ZG PZW pełnomocnika.

Okręg PZW Koszalin – Prezydium ZG PZW podjęło uchwałę zawieszającą Zarząd Okręgu wraz z Prezesem Okręgu i ustanowiło pełnomocnika ZG PZW w osobie A. Kuligowskiego.
Ponadto zobowiązało kol. kol. Musiała i Ludwikowskiego do jej przedstawienia na zwołanym na dzień 01.03.2016 r. posiedzeniu Zarządu Okręgu w Koszalinie.

Okręg PZW Koszalin – Jednocześnie Prezydium ZG zapoznało się z wnioskiem ZO PZW w Słupsku dotyczącym wyrażenia zgody na włączenie do terenu działania słupskiego okręgu miasta Darłowa oraz gmin Darłowo i Malechowo.
Ze względu na niezgodność z zapisami Statutu PZW, wniosek został odrzucony.

Paragraf 20 pkt 6 Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego stwierdza, żę:

Okręg PZW Koszalin – Władze i organy nadrzędne sprawują nadzór nad władzami i organami niższych szczebli oraz mają prawo zawieszania w czynnościach pełnego lub częściowego składu władz i organów tych szczebli, jeśli zostanie stwierdzona bezczynność albo działanie sprzeczne z prawem lub statutem.
Punkt 7 tego paragrafu wyjaśnia, że na okres zawieszenia władz, który nie może trwać dłużej niż sześć miesięcy, powoływany jest pełnomocnik przez władze wyższego szczebla.

Okręg PZW Koszalin – Bezczynność, bezczynność, bezczynność a do tego brak woli i umiejętności oraz chęci czynienia społecznie cokolwiek dla wędkarzy – smutne to.


Jerzy Makara
Pozdrawiam z Koszalina (może ostatnie)

Jerzy Makara

 

 

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments