Maraton wędkarski 2016 – Dolna Odra – Koło PZW Chojna

Maraton wędkarski 2016 - Dolna Odra

Maraton wędkarski 2016 – Dolna Odra – Pierwszą czerwcową niedzielę miłośnicy wędkowania spotkali się nad Ciepłym Kanałem w Dolnej Odrze na cyklicznej imprezie pod nazwą „MARATON WĘDKARSKI 2016” organizowanej przez koło PZW „Delfinek” z Gryfina i koło PZW „Rurzyca” z Chojny.
Do zawodników z kół organizatorów dołączyli również przedstawiciele kół: nr 26 – Trzcińsko Zdrój, „Energetyk” Gryfino, „Kolejarz” Stargard, „Bulk Cargo” Szczecin, w sumie do rywalizacji przystąpiło 40 zawodników.

Maraton wędkarski 2016 – Dolna Odra

Maraton wędkarski 2016 - Dolna Odra

Maraton wędkarski 2016 – Dolna Odra – O godzinie 7.00 Sędzia Główny zawodów w imieniu organizatorów przywitał zawodników i osoby towarzyszące, przedstawił harmonogram zmian na stanowiskach, zasady łowienia i punktacji oraz warunki bezpieczeństwa nad wodą.

Łowienie o godz. 8.00 rozpoczęła pierwsza zmiana, a pozostali spotkali się przy stołach na pierwszym w tym dniu poczęstunku. Na pierwsze śniadanie organizatorzy przygotowali wyborny smalec, ogórki małosolne i pomidory.
Kolejne zmiany na stanowiskach drużyn i przed godz. 12.00 i wszyscy spotkali się na obiadowej zupie i soczystej karkówce.
Ostatnia zmiana zakończyła łowienie o godz 16.00 i od tej pory złowioną rybą zajęli się sędziowie. W dniu dzisiejszym najczęściej do siatek trafiał krąp, choć nie brakowało płoci, jazi, okoni, leszczy, basów i karasi. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podliczała wyniki, a sami zawodnicy częstowani byli kiełbaskami i kaszanką z grilla.

Maraton wędkarski 2016 - Dolna Odra

Maraton wędkarski 2016 – Dolna Odra – Za najlepszą drużynę w Maratonie Wędkarskim 2016 sędziowie uznali drużynę w składzie:

1 miejsce: Władysław Pawlik i Ryszard Bocianowski z wynikiem 28630 g,
2 miejsce: Werszychora Artur i Najmowicz Tomasz – 27910 g,
3 miejsce: Szpak Tadeusz i Perełka Wiesław – 21485 g.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i serdecznie zapraszają za rok na kolejny maraton wędkarski.


Pozdrawiam
Tomasz Najmowicz

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments