Drużynowe Feederowe Mistrzostwa OPZW Szczecin – Odra 2021

Jedna opłata za wędkowanie w całej Polsce

Drużynowe Feederowe Mistrzostwa OPZW Szczecin – Odra 2021 – Niedziela 27 czerwca 2021 r. wyłoniła najlepsze teamy szczecińskiego Feedera. Walka o okręgowe pudło toczyła się o każdą uklejkę, ponieważ Odra po raz kolejny pokazała zawodnikom uczestniczącym w Mistrzostwach przysłowiową „figę z makiem”. Punktowali nieliczni – w sektorze C na 16 zawodników punkty sędziemu sektorowemu zgłosiło 4.

Aby zapunktować uciekano się do zawodniczych sztuczek: jedna z nich nazwana jako „Szczeciński Kapelinder” polegała na zachęcaniu do ataku na przynętę chowających się przed słońcem oraz drapieżnikiem pod przybrzeżnymi liśćmi lilii wodnych drobnych rybek. Sztuczka polegała na ułożeniu najlżejszego z dopuszczalnego regulaminowo koszyka na liściu tak, aby przypon z przynętą lądował pod nim i zachęcał drobnicę do ataku. Jednak  bardziej honorowi zawodnicy postanawiali w ten sposób nie punktować i kończyli kolejną turę z totalnym zerem.

Pomimo paskudnych relacji wędkarzy z odrzańskim rybostanem humor uczestników imprezy nie opuszczał. Popularnym zwrotem po dzisiejszym zerowaniu był: „Ja Ci Kolego dziś nie gratuluję, jedynie szczerze współczuję” lub inny „Psychika w strzępach – jedna uklejka przez dwa dni”.

Na wyróżnienie po 2 turach zawodów zasługuje zawodnik z Lipienia Szczecin Mieczysław Bender, który w tych ekstremalnych warunkach łowiskowych dwukrotnie wspiął się na wyżyny swoich Feederowych umiejętności  i w dwóch turach sięgnął po miano najlepszego zawodnika. Jak wspominał w krótkim wywiadzie z filmu online podsumowującego imprezę: „Gdyby Indywidualne Feederowe Mistrzostwa Polski na Odrze w Szczecinie odbywały się w takich warunkach jak te okręgowe, to spokojnie mógłby zawalczyć o Mistrzostwo”. Jednak w tych zawodach o pudło walczyła cała startująca drużyna i jej wspólny zespołowy wynik po dwóch turach dawał zwycięstwo lub porażkę. Po zsumowaniu wyników najlepszy zawodnik Mistrzostw Mieczysław Bender ostatecznie wraz ze swoim teamem z Lipienia Szczecin zajął 5 miejsce.

W tych ekstra trudnych uwarunkowaniach doskonale się odnaleźli zawodnicy z WKS Markus Gryfino, konsekwentnie w dwóch dniach zawodów punktując w czołówce swoich sektorów, co dało im zasłużone zwycięstwo i miano Mistrzów Feedera Okręgu PZW w Szczecinie na cały rok 2021.

II Turę Feederowych Mistrzostw 2021 OPZW Szczecin wygrali:
  1. Koło PZW Karp Szczecin w składzie: Jakub Szemraj, Radosław Gałat, Paweł Jaroszyński
  2. WKS Lipień Szczecin w składzie: Adrian Henke, Marek Jaworski, Bartłomiej Biba
  3. WKS Lipień Szczecin 2 w składzie: Ryszard Ornat, Andrzej Lubasiewicz, Szymon Piotrowski

 

 

W Feederowych Mistrzostwach 2021 OPZW Szczecin zwyciężyli:
  1. WKS Markus w składzie: Michał Sarba, Marek Wysokiński, Marek Pawłowski
  2. WKS Lipień Szczecin w składzie: Adrian Henke, Marek Jaworski, Bartłomiej Biba
  3. Koło PZW Karp Szczecin w składzie: Jakub Szemraj, Radosław Gałat, Paweł Jaroszyński
Drużynowe Feederowe Mistrzostwa OPZW Szczecin – Odra 2021

Drużynowe Feederowe Mistrzostwa OPZW Szczecin – Odra 2021
Drużynowe Feederowe Mistrzostwa OPZW Szczecin – Odra 2021

Wyniki:

Drużynowe Feederowe Mistrzostwa OPZW Szczecin – Odra 2021
Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments