Fishing Planet – Na wirtualne ryby z Fishing Planet

Fishing Planet

Na naszej stronie powstaje nowy dział poświęcony grze – symulatorowi wędkowania „Fishing Planet”. Grę wymyślili miłośnicy wędkowania ze Stanów Zjednoczonych. Jest ona dość ciekawym suplementem naturalnego wędkowania na ponure zimne dni.

Obecnie dostępnych jest kilka łowisk przeznaczonych dla wędkarzy spławikowych oraz spinningowych, wkrótce dostępna będzie metoda gruntowa. Do naszej dyspozycji mamy sporą gamę różnego rodzaju wędzisk, kołowrotków, akcesoriów, odzieży oraz przynęt wędkarskich. Wszystko to musimy używać zgodnie ze sztuką wędkarską oraz metodami wędkowania. Przynęty, żyłka, haczyk oraz grunt czy w przypadku spinningu metoda prowadzenia mocno wpływają na skuteczność wędkarza.  W tym dziale zajmiemy się opisami poszczególnych łowisk, metod wędkarskich jak i łowienia poszczególnych gatunków ryb. Wiadomo – najlepszy wędkarz to ten, który łowi medalowe okazy ryb oraz tak zwane unikaty wagowe. Należy przyznać, że nie jest łatwo je złowić, jeśli nam się uda je zaciąć to – jak w prawdziwym wędkowaniu czasami wygrywa ryba lub uszkadza się sprzęt. Zachęcamy do spróbowania swoich sił na wirtualnych łowiskach.Złów i wypuść Fishing Planet

Kilka podstaw gry dla wędkarzy, którzy podejmą się wirtualnych wyzwań.

Po wejściu do gry ukaże nam się ekran domowy gry inaczej zwany głównym.

Na początek będą nas interesowały trzy podstawowe zakładki strategiczne, które rzutować będą na dalszy efekt naszej gry.

Pierwsze, co zrobimy to w miarę zasobności naszego wirtualnego portfela musimy zakupić drobne akcesoria oraz przynęty, dlatego otwieramy zakładkę z naszym domkiem i weryfikujemy wstępnie nasze wyposażenie. Następnie przechodzimy na zakupy do zakładki sklep na drobne zakupy.

W sklepie na przykład wyposażamy nasz spinning w dostępne na naszym poziomie (3) sprzęty – zakupujemy pierwsze błystki (proponuję na początek 2 wahadłówki w kolorach srebrnym i złotym). Do spławików  warto zaopatrzyć się w czerwone robaki na basy oraz psią karmę na kanałowe sumiki. Bez zakupów jest dostępna przynęta chleb, na który z powodzeniem zacinamy basiki na gruncie w granicach 2 m.

Warto pomyśleć o większej siatce czy strunie na złowione przez nas ryby, ponieważ ten osprzęt odpowiada za ilość i wielkość zabranych przez nas ryb, za które po zakończonym łowieniu otrzymujemy sowitą zapłatę.

Należy pamiętać również o zezwoleniach wędkarskich np. specjalne są zezwolenia na poszczególne gatunki ryb na danym łowisku – zabranie do siatki czy struny złowionej ryby bez ważnego zezwolenia skutkuje karą pieniężną, o czym jesteśmy powiadamiani przed kliknięciem (zatrzymaj lub wypuść).

Za podróż na poszczególne łowisko jest odpowiedzialna zakładka MAPA. Obecnie do dyspozycji wędkarzy dostępnych jest 7 map położonych na terenie USA. Na pierwszym poziomie dostęp mamy do łowiska Missouri,  w miarę doskonalenia naszych umiejętności i zdobywania wyższych wędkarskich poziomów odblokowujemy kolejne łowiska z innymi gatunkami ryb.

Warto też dodać iż twórcy pracowali nad sławnymi grami jak S.T.AL.K.E.R, Crysis czy Metro 2033.


Poszczególne łowiska oraz dostępne na nich gatunki ryb opisywać będziemy w kolejnych artykułach z kategorii: Fishing Planet.

>> LINK DO GRY <<

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments