Kolejna odsłona wędkarskiej kopalni gadżetów na Aliexpress

Karpiówka

Kolejna odsłona wędkarskiej kopalni gadżetów na Aliexpress – Po raz kolejny odwiedzamy chińskiego potentata internetowych zakupów – Portal Aliexspress.

Nasze poszukiwania w morzu asortymentów postaramy zawęzić do najciekawszych propozycji i ma się rozumieć do działu Wędkarstwo i jego gadżety.

Rakieta

Zaczniemy od drobnej nowinki kierowanej do kolegów zajmujących się uprawianiem wędkarstwa karpiowego: Jak zapewnia nas chiński producent lub sprzedawca „Dongbory” jest to nowość w dziale Rakieta zanętowa. W porównaniu do już używanych nie gubi zanęty, posiada regulowany oraz stabilny system otwarcia. Zanęta uwalniana jest z ¼ części otwartego spodu rakiety a nie jak do tej pory: z przedniej części lub rozpołowienia. Ta innowacja zdaniem sprzedawcy ma służyć dokładniejszemu zanęcaniu. Etapy działania rakiety są widoczne na zdjęciach poniżej. Koszt zakupu około trzydzieści cztery złote.

Rakieta Rakieta zanętowa

Kolejna odsłona wędkarskiej kopalni gadżetów na Aliexpress
Podgrzewana kamizelka

Dla osób uwielbiających jesienno – zimowa zasiadki na miętusa lub poszukiwanie troci czy łososia ewentualnie ciskanie pilkera do jesiennych wód Bałtyku. Odszukaliśmy ciekawy artykuł pomagający częściowo zwalczyć uporczywe zimno na łowisku. Jest to kamizelka wyposażona w węglowe włókna ogrzewające znajdujące się w tylnej oraz przedniej części kamizelki. Kamizelka jest zasilana napięciem pięcio-voltowym popularnym USB. Kamizelka nie jest wyposażona w źródło zasilania – należy się dodatkowo wyposażyć w Powerbank (wystarczy ten sam, którego używamy do ładowania w plenerze naszego telefonu komórkowego). Nad wodę najlepiej z sobą zabrać kilka zasilaczy. Kamizelka rozgrzewa się aż do 45 stopni Celsjusza. Temperaturę można regulować w trzech zakresach przyciskiem dotykowym znajdującym się w wewnętrznej, przedniej części kamizelki. Producent przestrzega przed używaniem jej (uruchomionej, podłączonej do napięcia) bezpośrednio podczas deszczu oraz w wodzie. Co jest logiczne, ponieważ włączone, nie-hermetyczne urządzenie plus woda równa się zgon elektroniki. Kamizelka wykonana jest z bawełny z dodatkiem włókna poliestrowego. Możemy ją dodać do naszego wyposażenia wędkarskiego w dwóch wariantach: kamizelki taktycznej lub zwykłego bezrękawnika za kwotę uzależnioną naszym wyborem oraz wielkością w granicach: 40 do 120 złotych.

Kamizelka wędkarska

Kolejna odsłona wędkarskiej kopalni gadżetów na Aliexpress
Wyhaczacz przynęty

Za około pięć złotych spinningiści mogą nabyć wyhaczacz przynęty. Niektórzy wędkarze wykonują wyhaczacze   samodzielnie. Kosztuje to mnóstwo pracy oraz czasu. Który wędkarz nie urwał ulubionej blach? Któremu spinningiście kręciła się łza w oku gdy urywał swojego najdroższego coblera? Na te wszystkie wędkarskie bóle znalazł panaceum Chiński sprzedawca aliexpresowy. W zestawie za magiczną kwotę pięć złotych mamy wyhaczacz oraz linkę. Użycie go jest podobne do innych wyhaczaczy: zaczepioną przynętę czy hak  wydobywamy przez wysłanie wyhaczacza po naprężonej żyłce na same dno i podczepioną linką szarpiąc usuwamy problem.

Wyhaczacz Wyhaczacz wędkarski

Kolejna odsłona wędkarskiej kopalni gadżetów na Aliexpress
Zestaw akcesoriów spinningowych

Na koniec dzisiejszego przeglądu aliexspressowych gadżetów, nawiązując do wcześniejszego wyhaczacza, mając na uwadze dobro każdego wędkującego – żeby miał co zrywać. Proponujemy zwrócić uwagę na gotowe zestawy przynęt spinningowych dobieranych rodzajami lub mieszane. Zestawy znajdują się w plastikowych boxach w przeróżnych kombinacjach ilościowych i rodzajowych. Możemy oczywiście według potrzeb oraz gustu nabyć je w granicach cenowych od 40 do 100 złotych.

Przynęty spinningowe Spinning Przynęty

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments