Kolejne nowości z aliexpress

zaczep wędkarski
Kolejne nowości z aliexpress – Wszyscy pamiętamy efekty przemieszczania się na łowisku bez odpowiednio zabezpieczonego zestawu. Najgorsza sytuacja występuje w przypadku batów lub uzbrojonych topów do tyczek. W  przypadku tych zestawów wędkarskich do zabezpieczenia stosuje się między innym gumki recepturki, które często pękają. Chińska firma wymyśliła siedmiogramowe zaczepy do zabezpieczenia zestawu, które montuje się gumowym o-ringiem bezpośrednio do wędki. Gadżety są dostępne w siedmiu
kolorach. Koszt 10 sztuk kształtuje się w granicach 40 groszy.zac
Dla spławikowców, którzy nie opuszczają wędki i siedzą nad brzegiem lub uwielbiają zawody i mają potrzebę uporządkowanego stanowiska charakteryzującego się powiedzeniem: ‘musze mieć wszystko w zasięgu ręki’. Dla tej kategorii wędkarzy dedykujemy wreszcie wymyślony przez producentów akcesoriów wędkarskich uniwersalny uchwyt 360%. Może być instalowany na każdej rurce dostępnej w zasięgu ręki: od zwykłej podpórki poprzez fotel a skończywszy na nodze kombajnu czy platformy, które są doposażone w rury o średnicy od 10mm do 26mm.uchwyt wędkarskiUchwyt jest wykonany z tworzywa sztucznego ABS (ABS, terpolimerakrylonitrylo-butadieno-styrenowy, poli(akrylonitryl-co-butadien-co-styren) – tworzywo otrzymywane w procesie polimeryzacji 1,3-butadienu oraz kopolimeryzacji akrylonitrylu ze styrenem wraz z jednoczesnym szczepieniem powstałego kopolimeru na polibutadienie. Posiada zadowalającą odporność na działanie ługów, rozcieńczonych kwasów, węglowodorów alifatycznych, olejów i tłuszczów. Nieodporny na działanie kwasów, estrów oraz ketonów.) Zestaw 2 sztuk kosztuje około 44 zł.

Kolejne nowości z aliexpress

Uchwyt wędkarski do ochotki

Kolejny gadżet przeznaczony jest dla osób męczących się nad wodą zakładaniem larwy ochotki na haczyk. W bardzo prosty sposób za pomocą urządzenia można umieścić dowolny pęczek hakówki na swoim haczyku. Cały proces jest zwizualizowany na poniższych zdjęciach. Cena gadżetu to około
3,40 zł.
Maszynka do ochotki

Kolejne nowości z aliexpress 

 

Nadeszła pora by założyć coś na haczyk. Wykopaliśmy ciekawe opakowanie pelletu haczykowegoPellet czerwony

Niestety producent nie podaje wagi opakowania. W skład przynęty wchodzą słodkie ziemniaki, mączka rybna oraz firmowe atraktory. Ukierunkowany jest na ryby karpiowate: amur, karp, karaś, leszcz, krąp itp. Pellet dostępny jest w dwóch kolorach zielony lub czerwony. Przed użyciem należy go namoczyć aż do widocznego spulchnienia wodą z łowiska. Przy jego cenie śmiało można sobie z nim poeksperymentować w łowieniu, zanęcaniu itp. zielony pelletCena pojedynczego opakowania wynosi w granicach 4 zł. Średnica przynęty wynosi 3,5-4,5 mm. Długość 5 mm.

 

Kolejne nowości z aliexpress

 


Automat do zakładania ciasta na haczyk – świetny pomysł na czyste wędkarskie dłonie w trakcie zakładania przynęty na hak. Wystarczy skomponować swój tajny skład ciasta lub topionego sera, załadować to do specjalnej tuby, dokręcić śrubę w celu wytworzenia odpowiedniego ciśnienia mieszanki. automat do ciasta wędkarskiegoWłożyć haczyk, maksymalnie dwa haczyki do odpowiednich otworów, nacisnąć dźwignię uwalniającą mieszankę z tuby i automatycznie ciasto czy ser samo zakłada się na haczyki. Cena automatu wędkarskiego wynosi około 67 złotych. Można pokombinować nad odpowiednim dopasowaniem proporcji zanęty i kleju w tubie, by można było ją za pomocą maszynki zakładać na hak. Ciasto wędkarskiePrawdopodobnie ta maszynka świetnie się spisze przy łowieniu szybkościowym, gdzie każda stracona sekunda wpływa na zawodniczy wynik.
Kolejne nowości z aliexpress

 


Alternatywą dla osób uwielbiających łowienie metodą odległościową, precyzyjną polegającą na  każdorazowym wsadzie zestawu w zanęconym miejscu będzie cyfrowy licznik żyłki. Częściowo wyeliminuje on mało dokładne zaznaczanie odległości markerem na żyłce. Również doskonale się sprawdzi w wędkarstwie morskim, gdzie dobry wędkarz musi wiedzieć na jakiej głębokości stoi ryba.licznik wędkarski
Licznik może zliczyć żyłkę aż do 999 metrów. Takiej długości żyłki czy linki raczej nie nawija się na szpulę kołowrotka. Posiada automatyczną blokadę żyłki uruchamianą odpowiednim przyciskiem. W trakcie brania blokada jest zwalniana automatycznie. W każdej chwili blokadę można wyłączyć.licznik na wędkę
Cena licznika elektronicznego kształtuje się w okolicach 50 złotych. Mechaniczne liczniki można nabyć w granicach 15 złotych.
Kolejne nowości z aliexpress

 


W granicach trzynastu złotych można nabyć oryginalny pokrowiec firmy JsFun dedykowany kołowrotkom. pokrowiec na kołowrotekJego wymiary: około 12.50*15.50*8.50 centymetrów na zewnątrz oraz 4.92*6.10*3, 34 centymetrów wewnątrz. Materiał, z którego jest wykonany pokrowiec to: EVA i Nylon. ​Każdy wędkarz, który dość często wypada na rybki i preferuje wędki z kołowrotkiem zdaje sobie sprawę z tego, że po włożeniu kołowrotka do kieszeni pokrowca na wędki czy do plecaka może dość niemiło się zdziwić na łowisku. Często odkształcają się kabłąki, urywane są pokrętła korbek. Dlatego ten wzmocniony, z wentylacją – pozwalającą na odparowanie wody z wilgotnego często po wyprawie kołowrotka. Jeśli mamy kręciołki za kilka zeta to taki pokrowiec jest nam niepotrzebny.pokrowiec wędkarskiJednak, gdy  za kołowrotek wydaliśmy kilkaset złotych to lepiej wydać tę przysłowiową dychę na odpowiednie zabezpieczenie go w czasie transportu.
Kolejne nowości z aliexpress

 


Wcześniej na łamach naszego serwisu opisywaliśmy patent na samodzielne uatrakcyjnienie przynęt spinningowych Gumka – Twister – Czy można coś ulepszyć?
wabik wędkarski Opisywane czynności zajmują troszkę czasu i wymagają od wykonującego je odrobinę precyzyjności i wiedzy technicznej. Firma PROLEURRE wychodząc naprzeciw spinningistom wymyśliła i oczywiście wyprodukowała plastikowe grzechotki wabiące, które dla uatrakcyjnienia przynęt wiszących na końcu kija spinningowego śmiało można w kilka sekund montować do zestawu. grzechotka wędkarskaZa około 5 złotych można nabyć 20 sztuk kulkowych wabików. W tej cenie majsterkowanie w celu samodzielnego wykonania wabików mija się z celem.
Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments