Koło PZW nr 41 w Pyrzycach

Koło PZW nr 41 w Pyrzycach - PZW Pyrzyce

Skład zarządu:

Grzegorz RogalewiczPrezes koła:

Grzegorz Rogalewicz

Skarbnik:

Roman Czemny

Sport:

 • Andrzej Sitarski
 • Gołuchowski Grzegorz
 • Rutkowski Jarosław
 • Krzysztof Sindrewicz

Gospodarz:

 • Sławomir Maciaszek
  Dariusz Fejczuk
  Sykuła Mariusz

Młodzież:

 • Siatczyński Wojciech
 • Błażejewski Tomasz
 • Błażejewski Damian

Koło nr 41 w Pyrzycach powstało w 1949 r. W roku 2011 składki opłaciło 623 członków.
Przy kole nr 41 działa Społeczna Straż Rybacka powiatu Pyrzyckiego pod dowództwem Damiana Błażejewskiego. Pod opieką koła jest kilka jezior powiatu Pyrzyckiego. Są to Zbiorniki Sicina I,II i III, Rokity, Czarnowo, Czarne, Piaseczno, Dłużyńskie, Mielno Pyrzyckie. Na zbiornikach tych są prowadzone prace porządkowe, konserwacyjne oraz walka z kłusownictwem przez SSR.
Koło Pyrzyce należy do nielicznych, posiadających własne zbiorniki hodowlane. Są to Sicina II i III. Każdego roku w zbiornikach tych hodowanych jest 2000 kg ryb, które są odławiane i wpuszczane do jezior pod opieką koła. Owocuje to okazami łowionymi przez wędkarzy koła Pyrzyce.

Artur Nowakowski

Co roku koło Pyrzyce organizuje zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W zawodach tych bierze odział około 100 dzieci z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Rozegranie tych zawodów jest możliwe dzięki wsparciu rzeczowemu i finansowemu przez lokalne władze i przedsiębiorców.
Zawodnicy Pyrzyckiego koła stanowią czołówkę szczecińskiego spławika. Są to m.in. Artur Nowakowski, Krzysztof Sindrewicz, Grzegorz Rogalewicz, Grzegorz Gołuchowski i Jarek Rutkowski.

Pyrzyce PZW

Koło Pyrzyce jest mocno zaawansowane w działania w lokalnej grupie rybackiej „SIEJA”. Dzięki temu prowadzone są rozmowy w sprawie utworzenia łowiska specjalnego wraz z całą infrastrukturą na zbiorniku Sicina II. Znajdować się tam będą również stanowiska dla osób niepełnosprawnych.

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments