Wędkarstwo karpiowe w USA

Wędkarstwo karpiowe w USA
Wędkarstwo karpiowe w USA – W Europie, wędkarstwo karpiowe jest dobrze rozwinięte i rozszerzone do rangi sportu.

Wędkowanie na starym kontynencie łowienie karpi jest zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem wędkowania. Od 1940 w Anglii, rozpoczęła się era Karpiarzy zaczęto rozwijać przemysł karpiowy powstał ogromny wachlarz wędek, kołowrotków, taktyki wędkowania, zanęt oraz przynęt. W 1952 roku Richard Walker stał się sławny, kiedy złowił 20kg karpia z Redmire Basen w Anglii, na krótko po tym wydarzeniu, wędkarstwo karpiowe rozpoczęło swój doniosły marsz po Europie trwający do dzisiejszego dnia. W USA króluje Bas, dlatego większość wędkarzy karpia uważa za rybę żerującą na wszystkim o bezmyślnych, braniach, chociaż niedawno za pośrednictwem reklamy i edukacji wędkarskiej, dzięki American Society Carp i PGD coraz większej grupie wędkarzy w USA połowy karpi wydają się wyzwaniem taktycznym w połączeniu z wędkarskim dreszczykiem emocji. Karp w Stanach Zjednoczonych zdobywa coraz szerszą grupę wędkarskich zwolenników. Rozpoczęto organizowanie zawodów karpiowych z dużymi pulami nagród, na przykład Turniej Konfederacji w Texasie – jezioro Austin przez American Society Carp.USA wędkarstwo karpiowe

Wędkarstwo karpiowe w USA

Amerykańskie wędkarstwo karpiowe posiada ogromny potencjał rozwoju, może on dodać nowy wymiar sportowi wędkarskiemu w USA możliwe, że w przyszłości będzie konkurowało ono z najpopularniejszym w Stanach zjednoczonych sportem wędkarskim, czyli wędkowaniem basa. Dostępność w naszych wodach Karpia również ma ogromne znaczenie w popularyzacji tego pięknego sportu. Jak do tej pory słaba popularność wędkarstwa karpiowego jest powodem gorszego zaopatrzenia naszych sklepów wędkarskich w sprzęt specjalistyczny. W miarę rosnącej popularności ta niedogodność jest niwelowana. Powstało sporo sklepów internetowych, które sprzęt oraz podręczniki do połowu karpia importują bezpośrednio z Europy. A niektóre nasze firmy podjęły się produkcji rodzimego sprzętu karpiowego. Ilość ich ulegnie zwiększeniu w miarę popularyzacji w USA tego wspaniałego sportu.

Pomimo że wędkarstwo karpiowe wciąż stoi w cieniu łowienia basa, ma ogromny potencjał rozwoju i może w przyszłości stać się ważnym elementem sportu wędkarskiego w USA.

Wędkarstwo w USA- American Society Carp i PGD

Wędkarstwo karpiowe w USA

Wywiad z Piotrkiem z USA na temat amerykańskiego wędkowania – czas – 11.19

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments