Warsztaty szkoleniowe SSR – Federacja Zielonych GAJA

Warsztaty szkoleniowe SSR - Federacja Zielonych GAJA

Warsztaty szkoleniowe SSR – Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. Federacja Zielonych GAJA zorganizowała warsztaty szkoleniowe dla społecznych strażników rybackich zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Rzeki Iny i Gowienicy, Towarzystwie Miłośników Rzeki Regi oraz w Towarzystwie Miłośników Parsęty. Warsztaty odbyły się w Radowie Małym, w Gospodarstwie Agroturystycznym „Żurawi Krzyk”, w ramach projektu „Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej w północno zachodniej Polsce”, dofinansowanego przez Balic Sea Conservation Foundation.

Federacja Zielonych GAJAWarsztaty szkoleniowe SSR 

W ramach 21 godzin szkoleniowych strażnicy zaznajomili się z technikami samoobrony, wywodzącymi się z izraelskiego systemu walki wręcz Krav Maga. Prowadzącym szkolenie był Grzegorz Krawczyk, doświadczony zachodniopomorski policjant i instruktor, posiadający Czarny Pas oraz I DAN Israeli Krav Maga.
Poza zajęciami fizycznymi, strażnicy mieli okazję zaznajomić się z wiedzą dotyczącą taktyki prowadzenia patroli, podejmowania interwencji w trudnych warunkach oraz poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Łącznie, w warsztatach wzięło ponad 20 osób, posiadających zarówno wieloletni staż patrolowy jak i będących poczatkującymi strażnikami. Dzięki tego typu zajęciom, wzrasta osobiste bezpieczeństwo społeczników, profesjonalizm i komfort ich trudnej pracy nad wodą w okresie tarłowym ryb wędrownych.
Dzięki tego typu zajęciom, wzrasta osobiste bezpieczeństwo społeczników, profesjonalizm i komfort ich pracy nad wodą.

Warsztaty szkoleniowe SSR 

Jednocześnie, Partnerzy prowadzonego przez Federację Zielonych GAJA projektu, otrzymali dodatkowe wyposażenie w postaci łodzi aluminiowych, silników spalinowych, przyczep podłodziowych oraz dodatkowych kompletów umundurowania dla 10 strażników.
Obecnie, wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Rzeki Iny i Gowienicy prowadzone też są terenowe działania edukacyjne dla młodzieży. Uczniowie gimnazjów oraz szkół średnich odwiedzają tarliska, dowiadują się o potrzebie ochrony ryb wędrownych i ekosystemów wód płynących, a także zagrożeniach i problemach związanych z kłusownictwem i nieprzemyślanym regulowaniu rzek. W ten sposób kształtowana jest świadomość ekologiczna i postawa społeczna wśród młodych ludzi, co w przyszłości wpłynie na lepsze zrozumienie potrzeby ochrony przyrody przed dewastacją oraz zachęci młodzież do aktywności w tym obszarze.
Dzięki wspieraniu społecznych działań strażniczych oraz edukacyjnych, kłusownictwo cennych ryb łososiowatych w dorzeczu Iny, Gowienicy, Regi i Parsęty mają coraz mniej szans na rozwój, powodzenie i akceptację społeczną w regionie.
Zapraszamy na www.gajanet.pl, www.baltcf.org, www.tmrr.pl, www.tmp-parseta.pl, www.tpriig.pl

Warsztaty szkoleniowe SSR 

Warsztaty szkoleniowe SSR - Federacja Zielonych GAJA

Projekt pn. „Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej
w północno zachodniej Polsce”.

Dofinansowanie: Baltic Sea Conservation Foundation
Realizacja: Federacja Zielonych GAJA
Główni partnerzy projektu: Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Iny i Gowienicy,
Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi, Towarzystwo Miłosników Parsety

Zdjęcia: Korneli Zwierzyński, TPRIIG (www.tpriig.pl)

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments