Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność

Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność

Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność – Szanowni Państwo, z żalem informuję, że z dniem wczorajszym Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność jako dzierżawca prawa rybackiego użytkowania jezior.

Dotyczy to wszystkich 22 jezior będących w naszej dyspozycji do dnia wczorajszego, tj. 20.02.2017 roku. W swej niezgłębionej mądrości urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego znaleźli wystarczającą ilość uchybień w prowadzonej przeze mnie gospodarce rybackiej aby wystawić mi negatywną opinię. W nie mniej niezgłębionej mądrości urzędnicy Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW) uznali, że po 14,5 roku prowadzenia rybackiej działalności należy rozwiązać ze mną umowę.

Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność

Każdy z tych urzędników, patrząc wąsko i partykularnie zrobił coś, co pozwoli mu spać spokojnie. Suma tych działań spowoduje jednak, że w promieniu wielu kilometrów od Ińska zniknie, istniejąca do tej pory, możliwość zakupu czy zjedzenia lokalnych ryb (chyba, że ktoś ma znajomych kłusowników).Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność

Spowoduje to także brak, z mojej strony, możliwości zorganizowania np. zawodów w połowie szczupaków na Woświnie na otwarcie sezonu majowego czy innych imprez, w których uczestniczyłem. Jeśli chodzi o dotychczas sprzedane karty wędkarskie to zwrócimy wszystkim koszty proporcjonalnie, biorąc 20.02.2017 r. jako koniec mojej działalności w tym zakresie.

Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność

Podziękowania, sprzeciwy (lajki i hejty) lub po prostu własne opinie na ten temat proszę kierować do:

– Urząd Marszałkowski, Wydział Rolnictwa i Rybactwa; email :  abinka@wzp.pl

– RZGW – sekretariat@szczecin.rzgw.gov.pl

– lub do nas : mateusz@icr.com.pl

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez te wszystkie lata wspomagali mnie w moich usiłowaniach poprawy stanu jezior i ich atrakcyjności dla turystów i wędkarzy.

Michał Czerepaniak – Gospodarstwo Rybackie Ińsko


Gospodarstwo Rybackie Ińsko zakończyło swoją działalność

Komentarz ZPW

Ciekawi nas kto wygra spór o wody zachodniopomorskie? Kto będzie miał w dłoni los tysiąca wędkarzy, którzy do tej pory na tych wodach wędkowali? Czy w tym sporze w ogóle wędkarze będą brani pod uwagę ? Czas ukaże nam oblicze tego wodnego zawirowania. My jako wędkarze możemy jedynie czekać na rozwój kolejnych wydarzeń.

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments