Powstał pierwszy w Polsce komiks wędkarski Fikoty Family!

Komiks Wędkarski Fikoty

Komiks Wędkarski Fikoty. Komiks „Fikoty Family – ten karpiowy” to edukacja i przygoda w jednym dla całej rodziny. Jak sam tytuł wskazuje, pierwszy tom komiksu Fikoty Family poświęcony jest tematyce karpiarstwa. W fabule główną rolę odgrywa zwariowana rodzinka Fikocińsich, która wybiera się na swoją pierwszą w życiu zasiadkę karpiową. Już sam dojazd na Łowisko sKARPetka jest dla Fikocińskich sporym wyzwaniem. Czy miejscówka obdaruje ich pięknymi wynikami? O tym dowiecie się w komiksie!

Komiks Wędkarski Fikoty

Na ostatnich stronach komiksu „Fikoty Family – Ten Karpiowy” znajduje się praktyczny Poradnik Początkującego Karpiarza. Można tam znaleźć sporo ciekawostek i faktów dotyczących łowienia karpi w Polsce. Komiks Fikoty Family to również publikacja o tematyce proekologicznej. W fabule komiksu duży nacisk kładziony jest na propagowanie ekologicznych postaw, konieczności dbania o środowisko naturalne podczas wędkowania, a także promowanie dobrych praktyk wędkarskich tj. catch&release (złów i wypuść) i prawidłowego obchodzenie się z rybami.

Komiks Wędkarski Fikoty
 Zdecydowanie fikoty FAMILY to projekt precedensowy w skali naszego kraju. Nigdy wcześniej nie powstał komiks edukacyjno-przygodowy o tematyce czysto wędkarskiej. Taka forma publikacji pozwala w przyjazny sposób propagować wędkarstwo i edukować młode pokolenie nowoczesnych wędkarzy, kształtując w nich prawidłowe wzorce wędkarskie.
Komiks Wędkarski Fikoty
Komiks jest publikacją bezpłatną! Można go otrzymać m.in. uczestnicząc w konkursach ogłaszanych w mediach społecznościowych projektu Fikoty bądź wspierając projekt Fikoty na Patronite. Komiks rozdawany jest także w placówce Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Komiks Wędkarski Fikoty

Twórcami komiksu „Fikoty Family – ten karpiowy” jest małżeństwo – Agnieszka i Paweł Błońscy. Komiks wydany został przez Wydawnictwo Fikoty przy współpracy z Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Serdecznie pozdrawiam!
Agnieszka Ostrowska-Błońska 
Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments