Wędkarski biwak – Podpórka biwakowa „Taganok”.

Biwak Wędkarski
Wędkarski biwak – Przygotowanie na przygody przy ognisku

W czasie letniego urlopu wielu z nas marzy o spędzeniu kilku nocy na łonie natury, rybackich przygodach przy ognisku, a przede wszystkim własnoręcznym przygotowaniu smakowitych potraw, takich jak tradycyjna zupa rybna czy ucha. Jednakże, bez odpowiedniego sprzętu, nasze plany mogą ulec zawodzie. W świecie wędkarstwa, zestaw bez haczyka to nic innego jak brakujący element, tak samo istotny jak brakujący dym do ogniska – zupa rybna.

Dlatego też, aby bezproblemowo przygotować się do wędkarskiego gotowania na łonie natury, proponuję już teraz poświęcić kilka zimowych chwil na konstrukcję praktycznej teleskopowej podpórki biwakowej, znanej popularnie jako „Taganok”.

Tagan dla uchy – Konstrukcja praktycznej podpórki

Podpórka Taganok

Główną zaletą tej podpórki są jej niewielkie gabaryty, dzięki którym śmiało można ją spakować do plecaka lub trzymać przez cały sezon w bagażniku samochodu. Chociaż projekt „Taganoka” jest doskonale widoczny na załączonej fotografii, postaram się opisać kilka kluczowych elementów, dodając również poglądowy rysunek.

  • Rury (pozycje nr 2 i 4): Wybierz rury odporne na korozję, co zapewni trwałość konstrukcji w różnych warunkach atmosferycznych. Istotne jest również zachowanie odpowiedniego dystansu między nimi wewnątrz, utrzymując go w granicach 1-1,5 mm, co zapewni stabilność całej struktury.
  • Korek blokujący (pozycje nr 3 i 6): Zastosuj solidną śrubę M8 jako korek blokujący, który nie tylko stabilizuje konstrukcję, ale także umożliwia łatwe montowanie i demontowanie podpórki w terenie.
  • Gniazdo bocznej sztycy (pozycja nr 5): To kluczowy element podpórki, który umożliwia montaż bocznej sztycy kontrującej. Dzięki temu, nawet gotując na miękkim terenie, podpórka pozostaje stabilna i niezawodna.

Przygotowania do wędkarskiego biwaku

Aby twoje wędkarskie wyprawy były udane, nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu:

  • Planuj z wyprzedzeniem: Spędzanie czasu na łonie natury wymaga odpowiedniego przygotowania. Zdecyduj, gdzie będziesz biwakować i jakie potrawy chciałbyś przygotować.
  • Sprawdź sprzęt: Upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt wędkarski i kuchenny. Zadbaj o kompletny zestaw wędki, przynęt, nożyka oraz kociołka czy garnka do gotowania.
  • Przygotuj menu: Zastanów się, jakie potrawy chcesz przygotować podczas biwaku. Zupa rybna, ucha, czy może grillowane ryby? Zaprojektuj menu, które będzie smaczne, sycące i łatwe do przygotowania na polu.
  • Zadbaj o zapasy: Nie zapomnij o zapasach żywności i przypraw. Zbierz wszystkie potrzebne składniki przed wyjazdem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w trakcie biwaku.

Życzę powodzenia podczas wędkarskich biwaków!

Z wyrazami szacunku, Vladimir Kanygin-fishing.ru

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments