Ultimate Fishing Simulator 2 oficjalnie zapowiedziany na PC i konsole

Ultimate Fishing Simulator 2

Ultimate Fishing Simulator 2 – Bestsellerowy Ultimate Fishing Simulator doczeka się kontynuacji – zapowiedziało Ultimate Games S.A. Twórcy zapowiadają wiele nowości i ulepszeń. Ultimate Fishing Simulator 2 ma oferować m.in. znacznie lepszą grafikę, widok trzecioosobowy, a także nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb. W II połowie br. symulator zadebiutuje w Steam Early Access, a na 2021 r. zaplanowano wydanie gry na Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Nad drugą częścią popularnego symulatora wędkarstwa pracuje polskie studio MasterCode. Wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A.

Redakcja ZPW testowała pierwszą część symulatora wędkowania. Testowano grę na dwa laptopy. Grało się miło ryby zacinano z pasją.

Ultimate Fishing Simulator 2

Ultimate Fishing Simulator, który pojawił się na PC w sierpniu 2018 r., to najwyżej oceniany symulator w swojej kategorii. Obecnie odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam sięga 86 procent, a wskaźnik Metascore wynosi 70/100. Jak informuje Ultimate Games S.A., do tej pory grę kupiło ponad 115 tys. osób, a łączna liczba sprzedanych dodatków przekroczyła już 100 tys. Dużą popularnością cieszyła się także wydana kilka miesięcy temu edycja VR.

Gra wędkarska, którą wydaliśmy niemal dwa lata temu, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy. W Ultimate Fishing Simulator 2 zamierzamy zapewnić zabawę na jeszcze wyższym poziomie. Szykujemy wiele ulepszeń oraz sporo całkiem nowych elementów. To w dużej części rzeczy, na które uwagę zwracała społeczność zebrana wokół naszej gry, za co serdecznie dziękujemy. Finalnie Ultimate Fishing Simulator 2 wyznaczy nowe standardy w kategorii gier wędkarskich” –mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Ultimate Fishing Simulator 2

Druga część symulatora ma wyróżniać się m.in. znacznie poprawioną oprawą graficzną, opcjonalnym widokiem z trzeciej osoby (TPP) oraz nowymi systemami dynamicznej wody i SI ryb. Twórcy z studia MasterCode zapowiadają także wiele innych nowości oraz zmian. Chodzi np. o widoczne w grze wieloosobowej modele innych graczy, zmodyfikowaną i dopracowaną kamerę podwodną (zbliżenia na

haczyk i ryby), a także możliwość wędkowania w różnych porach roku na danym łowisku.

Ultimate Fishing Simulator 2 to spory krok naprzód. Modele ryb, łowiska i sprzęt będą wyróżniać się jeszcze większym przywiązaniem do detali. Już w pierwszej części gry wyróżnialiśmy się unikalną funkcją w grze – fizyczną obecnością ryb w łowisku przez cały czas, gdy w konkurencyjnych grach ryby pojawiały się dopiero po zarzuceniu wędki. Planujemy jednak ulepszenia i wprowadzenie systemu bytowania ryb, opartego m.in. na porach dnia. Dzięki temu ryby będą przemieszczały się po całym łowisku, ale z uwzględnieniem pewnych wartości. Przykładowo, ryba w porze żerowania będzie przemieszczała się z punktu X do Y, a w porze odpoczynku będzie szukała schronienia i przemieści się z punktu Y do Z. Planujemy też m.in. przypisanie poszczególnych gatunków ryb do rożnych części łowiska, aby jak najbardziej odwzorować rzeczywistość. Dzięki temu drapieżniki mogłyby bytować w miejscach, gdzie jest obecna gęsta roślinność, a np. karp trzymałby się miejsc przy piaszczystym dnie czy kryjówkach z konarów drzew. Tak dokładne i nawiązujące do rzeczywistości podejście będzie widoczne także w pozostałych częściach składowych gry” – zapowiada COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Jak wskazują twórcy gry, Ultimate Fishing Simulator 2 będzie propozycją nie tylko dla miłośników wirtualnego wędkarstwa. Symulator zaoferuje bowiem również odpowiednio uproszczony tryb dla nowych graczy, którzy nie mieli wcześniej styczności z wędkarstwem i grami tego typu.

W czasie nocnych walk z rybami na symulatorze proponujemy używanie słuchawek (PC, Laptop) – natomiast na konsolach w słusznej opcji użyjmy słuchawki bezprzewodowe. To ułatwi spokojny sen naszym sąsiadom.

Ultimate Fishing Simulator 2 – główne cechy:

 • nowa odsłona najlepiej ocenianej gry wędkarskiej ostatnich lat;
 • liczne ulepszenia i nowości;
 • system wzrostu i rozwoju ryb;
 • strefy bytowania ryb na każdym łowisku;
 • zróżnicowane łowiska wzorowane na prawdziwych lokacjach;
 • mapy o różnych porach roku;
 • zróżnicowane techniki łowienia (spinning, metoda spławikowa, gruntowa i muchowa, wędkarstwo morskie, podlodowe i plażowe);
 • kilkadziesiąt rodzajów ryb;
 • nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb;
  • widok FPP lub TPP;
  • łodzie, umiejętności, trofea;
  • rozbudowany tryb multiplayer;
  • licencjonowany sprzęt wędkarski (m.in. Sakura).

  Jak zapowiada wydawca, Ultimate Fishing Simulator 2 zostanie wydany na komputery w II połowie 2020 r. –w trybie wczesnego dostępu (Steam Early Access), który ma potrwać ok. pół roku. Na 2021 r. zaplanowano wydanie symulatora na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Ultimate Fishing Simulator 2
Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments