Zawody podlodowe Big Fish

Zawody podlodowe Big Fish
Zawody podlodowe Big Fish

W niedzielę, 12 lutego 2017 roku, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego “Big Fish” zorganizowało zawody w dyscyplinie podlodowej na jeziorze Głębokim w Szczecinie, w których uczestniczyli członkowie koła.

Dzień zawodów rozpoczął się o godzinie 8:00 zbiórką uczestników przy jeziorze Głębokim. Tradycyjnie, zawody rozpoczęto od gorącej kawy i herbaty, po czym odbyła się krótka odprawa z naciskiem na zasady bezpieczeństwa, po której uczestnicy przystąpili do pierwszych odwiertów. Oficjalne łowienie rozpoczęto o godzinie 9:00.

Zawody podlodowe Big Fish

Zimowe warunki sprzyjały współpracy ryb z wędkarzami. Z lodowej dziupli wyciągano płotki, krąpie oraz drapieżne okonie. Największym okazem “Big Fish”, który trafił się uczestnikom zawodów, był zabłąkany leszcz o wadze około 1000 punktów, złowiony przez Grzegorza Stróżewskiego. Pomimo trudnych warunków zimowych, wyniki rywalizacji były zadowalające, co świadczy o wysokim poziomie umiejętności zawodników.

Wyniki zawodów podlodowych Big Fish:
  1. Pierwsze miejsce z wynikiem 2760 punktów zajął Grzegorz Stróżewski.
  2. Miejsce drugie z wynikiem 2740 punktów zdobył Stanisław Bęś.
  3. Trzecie miejsce z wynikiem 1930 punktów zajął Marcin Nowiński.

Po zakończeniu rywalizacji, wszyscy uczestnicy spotkali się przy wędkarskim ognisku, gdzie delektowali się kiełbaskami i dyskutowali przy gorącej kawie i herbacie na temat skuteczności oraz zastosowania różnych zimowych metod łowienia.

Podsumowując udaną imprezę, należy podkreślić, że dla prawdziwego wędkarza sezon trwa przez cały rok, a zimowa aura stanowi tylko kolejne wyzwanie dla pasjonatów tego sportu.

Zawody podlodowe Big Fish

Zdjęcia Krzysztof Murawski

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments