Sprzątanie Odry – Koło PZW Big Fish w Szczecinie

Sprzątanie łowiska Odra Kamienie
Akcja Sprzątania Brzegów Odry: Inicjatywa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego “Big Fish”

W dniu 5 kwietnia na Wyspie Puckiej w Szczecinie, na pięciokilometrowym odcinku Odry Zachodniej, odbyło się kolejne, coroczne “Sprzątanie brzegów Odry”, zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego “Big Fish” w Szczecinie.

Ta inicjatywa, regularnie przeprowadzana w miesiącu kwietniu przed rozpoczęciem sezonu wędkarskiego, ma na celu oczyszczenie brzegów rzeki oraz przypominanie o odpowiedzialnym podejściu do środowiska naturalnego. Na godzinę 9:00 zgromadziło się 20 ochotników: 19 z Koła Big Fish Szczecin i 1 z Koła Łączność Szczecin.

Warto podkreślić, że na tym konkretnym łowisku corocznie pojawia się wiele osób, w tym zarówno zawodowych wędkarzy z całego OPZW Szczecin, jak i tysiące amatorów, nie wspominając o pobliskich działkowcach i spacerowiczach. Względem poprzedniego roku, tegoroczna ilość zebranych śmieci drastycznie wzrosła – ochotnicy zebrali aż 100 worków odpadów oraz inne większe znaleziska, które świadczą o potrzebie podtrzymywania takich działań.

W trakcie sprzątania, dla uczestników zorganizowano bufet z gorącą kawą i herbatą, co stanowiło miłą niespodziankę i dodatkową zachętę do udziału w akcji.

Zarząd Koła Big Fish Szczecin pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w “Sprzątanie Odry” za ich pomoc w przygotowaniu łowiska “Odra – Kamienie” na nadchodzący “Sezon Wędkarski”. Ich wysiłek i zaangażowanie są nieocenione dla zachowania czystości naszego środowiska naturalnego oraz zachowania przyjemności z wędkowania dla przyszłych pokoleń.

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments