PLWS – Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego – 2020

PLWS - Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego - 2020
PLWS – Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego – 2020

Jako że od kilku sezonów zachodniopomorscy wędkarze w dość licznej grupie startują w naszej lidze zapraszam wszystkich wędkarzy spławikowych do udziału w kolejnej turze Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego ( PLWS ) na rok 2020. Wszystkie szczegółowe informacje na temat cyku eliminacji zawodów na stronie www.plws.pl w zakładce Lubuskie

Wstępne propozycje dat i miejscowości na 2020 rok.

1.13.06.2020 r. Ognica
2.22.08.2020 r. Świerkocin
3.05.09.2020 r. Kostrzyn

Przyjmę propozycje innych wód …. jednak rozpatrzę tylko te propozycje ,gdzie będzie zawarta propozycja pełnej organizacji zawodów.

PLWS - Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego - 2020

PLWS – Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego – 2020

Zmiany wystąpiły z powodu dopasowania się do regulaminu ogólnopolskiego i dotyczą punktacji.

PLWS – Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego – 2020

Regulamin Zawodów dla woj.Lubuskiego na 2020 ;

1.Prawo startu mają tylko drużyny dwu osobowe .Jest możliwość zmiany jednego zawodnika w drużynie w przypadkach losowych na dowolnie wyznaczoną osobę, która w danym roku nie brała udziału w zawodach PLWS w innej drużynie.Warunek -jeden z dwóch zgłoszonych zawodników na pierwszych zawodach musi brać udział w zawodach w danym dniu.

2.Łowimy w dwóch sektorach, łowiąc dowolną techniką spławikową.Zawody jeden dzień jedna tura.

3.Punktacja .Suma miejsc sektorowych dwóch zawodników decyduje o zajmowanym miejscu w danym dniu.Za niezłowienie ryby w zawodach +1 pkt sektorowy
3a .Do punktacji ogólnej liczy się miejsce zajęte w danym dniu odpowiednio- pierwsze miejsce jeden punkt ,drugie dwa,trzecie trzy itd……O zajętym miejscu w tabeli końcowej decydują w pierwszej kolejności duże punkty potem małe punkty ,a następnie waga ryb. Za nieobecność lub dyskwalifikację w zawodach +2 pkt.

4.Prawo startu w lidze ma dwadzieścia jeden drużyn -drużyny startujące w 2019 mają prawo pierwszeństwa startu pod warunkiem zgłoszenia się do końca marca 2020 r.nowe drużyny przyjmowane będą do 20.05. 2020 r.liczy się kolejność zgłoszeń i opłat.Po tym terminie nie będzie możliwości przyjmowania drużyn.

PLWS – Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego – 2020

4a. Przyjmujemy drużyny z innych województw.

5.Jeśli zgłosi się większa ilość drużyn jak dwadzieścia jeden z pozostałych(22,23…..przypominam kolejność zgłoszeń) zostanie stworzona druga liga ,która będzie rywalizować o awans na 2021 r

6.W przypadku systemu dwu ligowego do drugiej ligi spada pięć ostatnich drużyn i automatycznie pięć najlepszych drużyn z drugiej awansuje.

7.Brak drugiego zawodnika z drużyny ,lub drużyny na danych zawodach automatycznie dyskwalifikuje drużynę w tym dniu.

8.Startowe 100 pkt .od osoby tj.200 od drużyny za turę .Startowe z góry za trzy tury tj.600 pkt .Całość przeznaczona na wygrane i posiłki w zawodach minus 300 pkt.z każdych zawodów dla sędziów lub stałej ekipy która na łowisku rozstawi i pozbiera numerki startowe ,zważy i wypuści ryby, oraz podliczy klasyfikację zawodów.
Stała ekipa zostanie wyłoniona z pośród ochotników którzy zadeklarują współpracę we wszystkich turach.Takie osoby (pojedynczo lub parami)proszone są o kontakt Jacek 501 508 125

9.Wszelkie kwestie dotyczące wymiarów ochronnych oraz pozostałych regulaminów zawodów regulują przepisy PZW lub innych właścicieli lub dzierżawców na których odbywać się będą zawody PLWS.

10.Ryba zacięta przed końcowym strzałem zawodów ma prawo być wyholowana po czasie i zaliczona do wyniku zawodnika .
W takim przypadku zawodnik holujący ma obowiązek równo ze strzałem kończącym okrzykiem poinformować sędziego lub kolegów z sąsiednich stanowisk o zaistniałym fakcie

11.Ryby złowione w czasie zawodów PLWS po zważeniu wracają w całości z powrotem do wody.Każde złamanie tego punktu regulaminu będzie karane dyskwalifikacja drużyny w danym dniu.

PLWS – Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego – 2020

 

Wstępne terminy zawodów ligowych na 2020 rok.
  1. Pierwsze zawody przewiduje przełom Kwietnia – Maja.
    2. Drugie Lipiec Sierpień.
    3. Trzecie Wrzesień.
PLWS – Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego – 2020

Niestety dokładne daty przyjmę po przeanalizowaniu dat zawodów okręgowych PZW. Gorzów, Zielona Góra, Szczecin, Piła – gdyż takie wstępne pojedyncze deklaracje posiadam od zawodników.

Jacek Denkiewicz

Z wędkarskimi pozdrowieniami:

  Jacek Denkiewicz

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments