Zarabianie i podnoszenie poziomów graczy Fishing Planet

Karp Unikatowy
Zarabianie i podnoszenie początkowych poziomów graczy Fishing Planet

Każdy kto ma niski tier w symulatorze wędkarskim Fishing Planet, zastanawia się lub zastanawiał nad szybkim zarobkiem i podniesieniem poziomu gracza. Do podniesienia początkowego poziomu i zarobienia wirtualnej waluty na sprzęt wędkarski posłużymy się przykładem dwóch łowisk:

  1. MUDWATER – Missouri – w bezpośrednim tłumaczeniu na język polski Błotna Woda. Missouri – rzeka w Stanach Zjednoczonych, dopływ Missisipi (dłuższy od rzeki głównej). Wraz z Missisipi stanowi najdłuższą rzekę Ameryki Północnej, o długości ok. 5970 km.
  2. DELTA SAN JOAQUIN – w bezpośrednim tłumaczeniu na język polski: Ujście świętego Joachima. San Joaquin jest to rzeka w USA o długości ok. 550 km, powierzchni dorzecza 83 000 km² oraz średnim przepływie 138 m³/s. Źródła rzeki znajdują się w górach Sierra Nevada, a uchodzi ona do zatoki San Francisco.

Mudwater mapa

1. MUDWATER – Missouri

Przed wejściem na łowisko warto się zaopatrzyć w mocną gruntówkę lub matchówkę wraz ze spinningiem i podpórką. Jeśli nie posiadamy podpórki, nasze postępy w zarabianiu będą wolniejsze ponieważ do łowienia będzie dostępna wyłącznie jedna wędka. Aby nasz magazyn przynęt na łowisku Mudwater był efektywny musimy go zaopatrzyć w przynęty odzwierzęce ukierunkowane na suma oraz blachy i Jigi na Szczupaka Miękławkę i Basy.

Podstawowe: rosówka, mały kawałek ryby, krwista przynęta, małe żywce – małej wielkości sumy (czasami zawiesi się medal).

Medalowe (najczęściej ściągające duże ryby): średni oraz duży kawałek ryby, mięso szczeżui, larwa turkucia, pijawka, żywce: shiner, minog. Haki #1,2,3,4 Przypon i żyłka lub plecionka jak najgrubsza, im wytrzymalsza tym hol ryby krótszy.

Do spinningu zakładamy białą blachę od 4 do 21gr, w pogodę normalną koloru srebrnego a w dzień pochmurny złotą. Holujemy ją metodą na wleczonego czyli najniższy hamulec stała prędkość.  Jig Basowy biały 2-14 gr. Stosujemy na basy, łowimy spinningiem metodą szarpaną, prościej: najniższy hamulec, stała prędkość i zacinamy cały czas (szarpiemy).

Po zdobyciu przynęt oraz odpowiedniego sprzętu przechodzimy do łowiska: stanowisko pierwsze od góry z lewej strony. Zajmujemy miejsce po lewej stronie brzegu. Ustawiamy czas na górkę litera T dzień lub noc. Zestaw z kawałkami ryb lub żywcem rzucamy 10-12 metrów od brzegu – właśnie tak blisko tu jest sum. Łowimy jak najwięcej jak najszybciej wypełniając siatkę.

Osoby zaopatrzone w podpórkę zostawiają na niej gruntówkę i wyciągają drugą spinningową wędkę i dodatkowo dokładają ryby do kosza. Opis, gdzie znajdują się ryby łowione na spinning jest zamieszczony na zdjęciu poglądowym. Pod tym linkiem można również przeczytać wcześniejszą publikację na ten temat: LINK DO ARTYKUŁU KLIKNIJ

Przy wyciąganiu ryb z wody musimy cały czas monitorować tak zwaną górkę brań. W chwili gdy ustają, przesuwamy z dołka na kolejną górkę i tak w kółko. Gdy zmieniamy dzień, resetuje nam się nasza siatka a zarobki trafiają na nasze konto.


2. DELTA SAN JOAQUIN
Zarabianie i podnoszenie  poziomów graczy Fishing Planet2. DELTA SAN JOAQUIN
Wyspa miejscówka

Miejscówka na wyspie lewa strona dojazd wyłącznie kajakiem lub łodzią.

DELTA SAN JOAQUIN

Szybszą trampoliną do zarabiania poziomu gracza i funduszy Fishing Planet jest łowisko Delta San Joaquin. Na tym łowisku wyposażony w mocny sprzęt za złotówki z oferty dostępnej w sklepie Fishing Planet  oraz licencje zaawansowaną, gracz poziomu 4-7 potrafi w jeden dzień na planszy gry przeskoczyć kilka poziomów. Krążą legendy, że byli tu tak ambitni wędkarze, że potrafili w kilka ładnych godzin wskoczyć na 30-40 poziom. Ja osobiście uważam to za legendę ale kto wie, kto wie.

Zarabianie i podnoszenie  poziomów graczy Fishing Planet
 

Na tym łowisku skokiem w wyższy poziom i zasobny portfel jest karp oraz jesiotr.

Jesiotra łowimy na widocznych na zdjęciach miejscówkach, bierze praktycznie na każdej czasowej górce.  Najlepsze wyniki daje noc jak ktoś nastawi się wyłącznie na niego. Haczyki #1-4 mogą być również sumowe. Przypon i żyłka czy plecionka jak najwytrzymalsza, nie przekraczająca wytrzymałości sprzętu, ponieważ uszkodzimy bezpowrotnie wędkę czy kołowrotek. Przynęty: najlepsze są sakiewki ikry oraz mięso szczeżui (na szczeżuję bierze również medalowy karp), można go złowić również na raka i żywce typu shiner lub małe (słabe brania!).

Kolejnym bonusem gracza Fishing Planet na tym łowisku jest karp, który tu jest wyjątkowo niewybredny. Nie trzeba go donęcać tak jak na łowiskach angielskich, żeby dorwać okaz unikatowy wystarczy odpowiedni czas (karp lubi ciepłą wodę), gruntówka lub matchówka ze spławikiem i zwykła kukurydza. Hak przykładowo #4 i obowiązkowo niewidoczny ciężarek karpiowy w zestawie. Oczywiście bierze również na sprzęt karpiowy. Preferowane są kulki proteinowe słodkie-owocowe i jak największe – uwaga na Pellet 8mm unik nie bierze.

 
Zarabianie i podnoszenie  poziomów graczy Fishing Planet

Na blaszki średnie i wąskie oraz woblery #3 łowimy czawycze, skalniaki i pstrągi. Można im podstawić małego żywca.


Jak można ominąć poziom i odblokować łowisko z wyższym lewelem?

Musimy zakupić zestaw najlepiej z mocnymi wędkami w sklepie premium, który zawiera interesującą nas przepustkę. Akurat przykład poniżej nie zawiera mocnych wędek więc należy je dokupić osobno w sklepie za baitcoiny.

Przepustka Fishihg Planet
Jak już mamy przepustkę w plecaku na mapie globalnej pojawia się kwota w baitcoinach, którą należy zapłacić za odblokowanie interesującego nas łowiska. Aby można było łowić musimy zakupić w sklepie premium baitcoiny.

Bitcoiny Fishing Planet

Udostępnij artykuł ZPW:

ZPW - Zachodniopomorski Portal Wędkarski

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hrabia Bonifacy Fishhh
Hrabia Bonifacy Fishhh
15 kwietnia 2023 11:54

Nie wiem o jakiej wersji gry mówi autor bo na PS4 łowisko delta San J odblokowuje się dopiero dla graczy poziom 26 wiec jak niby mogliby tam się dostać gracze poziomu 4-7 żeby budować sobie XP??? No chyba że na PeCetach jest inaczej